Рада ухвалила закон про стимулювання виноградарства

Новини Законодательство Рада ухвалила закон про стимулювання виноградарства
виноградарства

Опубліковано:


Верховна Рада України ухвалила законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання розвитку виноградарства в Україні» (№ 2064).

Як говориться у повідомленні парламенту, документом встановлено мінімальний строк у 25 років для закладання та/або вирощування багаторічних насаджень (плодових, ягідних, горіхоплідних, винограду).

«Законом також встановлено, що «Особа, яка використовує земельну ділянку на праві емфітевзису для вирощування багаторічних насаджень (плодових, ягідних, горіхоплідних, винограду) та належно виконує свої обов«язки за договором, після спливу строку дії договору має переважне право перед іншими особами на укладення договору емфітевзису щодо цієї земельної ділянки для вирощування багаторічних насаджень (плодових, ягідних, горіхоплідних, винограду) на новий строк. Реалізація цього права здійснюється за правилами, встановленими статтею 33 Закону України «Про оренду землі», — уточнили в Раді.

Крім того, переважне право викупу належить також орендарям, емфітевтам земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної, комунальної власності, що за угіддями належать до багаторічних насаджень, якщо такі особи станом на день набрання чинності не менше трьох років вирощують на зазначених земельних ділянках багаторічні насадження (плодові, ягідні, горіхоплідні, виноград).

Законом передбачено, що «у разі розірвання договору оренди землі з ініціативи орендодавця (крім випадків розірвання договору у зв«язку з неналежним виконанням орендарем своїх обов«язків) орендар має право на відшкодування витрат на поліпшення орендованої земельної ділянки, здійснених за згодою орендодавця, та збитків, завданих розірванням договору».

Законом також встановлено, що: «Договір оренди земельної ділянки сільськогосподарського призначення, яка передається в оренду для закладання та/або вирощування багаторічних насаджень (плодових, ягідних, горіхоплідних, винограду), не може містити положень про зміну його умов або припинення договору у зв«язку з переходом права власності на орендовану земельну ділянку до іншої особи (у тому числі в порядку спадкування), реорганізацією юридичної особи».

Новости: Законодательство

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы