Правила торгівлі харчовими продуктами пропишуть в законі

Новости Законодательство Правила торгівлі харчовими продуктами пропишуть в законі
торгівлі

Добавлено:


Уряд України розробляє законопроект, який пропонується врегулювати торговельну діяльність харчовими продуктами. Про це йдеться у повідомленні Інформаційно-аналітичного порталу АПК України.

Так, під час засідання робочої групи Палати з питань контролю за цінами та антимонопольного регулювання 8 вересня обговорювались взаємовідносини між постачальниками та торговими мережами, а також важливі аспекти законопроєкту «Про внесення змін до Цивільного та Господарського кодексів України щодо приведення у відповідність до законодавства Європейського Союзу в частині вимог до торгівлі на внутрішньому ринку».

Як зазначається, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства працює над концепцією щодо врегулювання внутрішньої торгівлі харчовою продукцією. Вже зареєстровано законопроєкт, яким пропонується врегулювати торговельну діяльність харчовими продуктами шляхом закріплення у законодавстві максимального терміну оплати за поставлені товари, закріплення максимального рівня бонусів, а також заборони мережам нав’язувати додаткові послуги постачальникам.

Зокрема, експерти Комітету палати з питань харчової промисловості, роздрібної торгівлі та електронної комерції пропонують надати бізнесу можливість саморегулювання у спірних питаннях на період 3-5 років. У разі неефективності саморегулювання визначити контролюючим органом — Антимонопольний комітет України.

«Це питання актуальне, перш за все, для малих виробників, які мають слабкі позиції в структурі роздрібної мережі, саме від них ми отримаємо постійні звернення. В контексті оплати за поставлену продукцію вони змушені працювати за тими умовами, які їм пропонують торгові мережі. Важливий аспект концепції Мінекономіки — запровадження зваженого принципу оплати постачальникам, щоб зробити продукт доступнішим для споживача, збільшити об’єми виробництва і реалізації продукції. Це, в свою чергу, сприятиме розвитку малого і середнього виробника», — зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

Новости: Законодательство

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы