Облік й автоматизація «лікують» свинокомплекс від перевитрат

Новости Животноводство Облік й автоматизація «лікують» свинокомплекс від перевитрат

Добавлено:


Микола Бабенко
Микола Бабенко

Чимало середніх і малих підприємств, навіть тих, які належать до аграрних підрозділів великих фінансово-промислових груп, рахують «на око» свиней, корми і ліки. Через відсутність ефективної системи обліку менеджмент так само «на око» планує приріст поголів’я, закупівлі та витрати кормів і ветеринарних препаратів. Усе в комплексі призводить до великих перевитрат.

Таку думку висловив Микола Бабенко, генеральний директор Центру підвищення ефективності у тваринництві та виконавчий директор Асоціації «М’ясної галузі», повідомляє AgroOne з посиланням на Landlord 

«Як правило, ні керуючий, ні тим паче директор чи власник, не скажуть, скільки свиней та якого віку є у господарстві на поточний момент, яка вага тварин, скільки споживають корму та скільки мали б споживати, скільки витрачають ліків і скільки мали б витрачати. Тому за документами майже всі свині на українських свинокомплексах ростуть 6 місяців, а за фактом – 7-8 місяців, а то й довше. Але якщо не виростити свиню до 110 кг за 6 місяців – далі починається втрата прибутку свинокомплексу і часто просто збитки», – зауважив експерт.

За наявності автоматизованого обліку та спеціалізованої програми, яка синхронізується з бухгалтерією, таких випадків просто не може бути, і наявне поголів’я завжди актуальне, а у програмі ПігЦентр наприклад, є можливість ще і контролювати собівартість кожної технологічної групи у реальному часі. Поголів’я супроводжується від народження до продажу. Це дозволяє здійснювати довгострокове планування, чого на більшості свинокомплексів досі немає.

Такі системи, з досвіду їхнього впровадження Центром підвищення ефективності у тваринництві, вирішують і деякі проблеми з менеджментом, керувати свинокомплексом стає простіше, а у керівника та власника з’являється об’єктивний критерій оцінки роботи підприємства – собівартість.

Як повідомляв AgroOne, Асоціація «М’ясної галузі» започаткувала програму «Нове свинарство 2025», реалізація якої у партнерстві з Центром підвищення ефективності у тваринництві сприятиме швидкому досягненню результатів у зниженні собівартості та виході України на конкурентний з основними країнами-експортерами свинини рівень ефективності вирощування свиней.

АМГ запрошує організації та підприємства до взаємодії у реалізації Програми «Нове свинарство 2025».

Форма приєднання до Програми – за посиланням

Олександр Кривенко

Новости: Животноводство

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы