Об’єднання МінАПК та Мінекономіки себе не виправдало –  аграрну галузь витіснили на другий план

Новини Законодательство Об’єднання МінАПК та Мінекономіки себе не виправдало –  аграрну галузь витіснили на другий план
аграрну

Опубліковано:


В Україні знову з’явилось Міністерство аграрної політики. Уряд скасував постанову про об’єднання цього відомства з Міністерством розвитку економіки на засіданні 28 грудня 2020 року. Міністр для нового міністерства з’явився ще раніше — 17 грудня Верховна Рада проголосувала за призначення на цю посаду Романа Лещенка.

Чого варто чекати від реінкарнованого міністерства АПК  SEEDS розповіли провідні українські експерти.

Реінкарноване МінАПК – це мабуть доцільний крок для України, яка є аграрною країною, вважає Софія Шутяк, провідний юрисконсульт міжнародної благодійної організації «Екологія-Право-Людина».

«Негативний є те, що МінАПК всього рік як ліквідували, що свідчить про непослідовність нової влади та схильність до впливів від зовнішніх факторів через необгрунтовані рішення. Негативним є бажання МінАПК взяти під себе Держводагенство та проводити тотальну меліорацію та зрошення. Діяльність МінАПК слід узгоджувати із діяльністю Міндовкілля, впроваджувати сучасні методи здійснення діяльності, відповідні інновації», – додає Софія Шутяк.

Сільське господарство відіграє важливу роль в економіці України – тут створюється 9 % ВВП України, нагадав незалежний експерт, кандидат економічних наук Олександр Хмелевський.

«В експорті частка сільгосппродукції становить 44 %. Тобто, сільське господарство забезпечує значну частину валютних надходжень країни. Враховуючи вкрай важливе значення галузі, відновлення діяльності Міністерства аграрної політики необхідне для регулювання аграрного сектору та забезпечення йому державної підтримки.

Об’єднання Мінагрополітики з Мінекономікою себе не виправдало. Аграрна галузь відійшла на другий план в діяльності Уряду. Протягом 2020 р. ми стали свідками законів та постанов, які нанесли шкоду аграріям. Тому відновлення Міністерства дає надію на створення в майбутньому команди фахівців, які сприятимуть розвитку сільського господарства», – вважає Олександр Хмелевський.

«Міністр економіки Ігор Петрашко запевнив, що раніше заплановані програми підтримки аграріїв будуть реалізовані відродженим Міністерством. Новопризначений міністр Роман Лещенко серед пріоритетів своєї діяльності відзначив продовження земельної реформи, детінізацію аграрного сектору, створення реєстру отримувачів державної допомоги та розвиток зрошення.

Більш детально про перспективи діяльності Міністерства можна буде говорити після розробки Стратегії розвитку сектору, яку пообіцяв представити Міністр. Проте, варто зазначити, що Роман Лещенко безпосередньо не має досвіду роботи в аграрному секторі. За освітою він юрист і лише забезпечував юридичне супроводження деяких агрохолдингів», – нагадує експерт.

«Тож швидше за все Міністерство буде працювати в інтересах агрохолдингів, а не фермерських господарств. Детінізація, за яку виступає Міністр, на ділі означає посилення податкового тиску на фермерські та селянські господарства. Тому не варто очікувати позитивних змін для фермерів», – додає Олександр Хмелевський.

Міністерство АПК вкрай необхідне, але у нас треба змінювати відношення суспільства до села, а потім до міністерства, вважає Олександр Омельченко, директор Дорадчого центру «Терра Деї».

«Треба любити його, як люблять поляки. А любов принесе опіку. Ще добре формалізувати українську мрію на селі в типове фермерське господарство з 3-4 дітьми. А під цю мрію зробити державну програму.

А ще треба робити с/г палату, яка буде диктувати міністерству те, що воно має робити. Давайте зрозуміємо, що турбота має йти в село через закони. Можливо, вже відсутність фінансів змусить робити реформи. В даний час і при цій владі жодна людина не змінить становище», – переконаний Олександр Омельченко.

Новости: Законодательство

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы