Мотоблоки: призначення та використання

Новини Техника Мотоблоки: призначення та використання

Опубліковано:


У сільському господарстві використовується широкий асортимент інструментів для обробки ґрунту, догляду за рослинами та збиранням врожаю: культиватори, плуги, картоплекопачі, зернові та овочеві сівалки, косарки, причепи тощо.

З метою економії ресурсів, які б вимагали оснащення кожного з цих інструментів окремим двигуном, колесами та керувальними елементами, інженери розробили мотоблок, до якого легко можна причепити більшість із них. Купити ж сам мотоблок можна, наприклад, на AGRO.RIA, в розділі мотоблоків https://agro.ria.com/tag-motoblok/

Основні функції мотоблоків

Мотоблоки – це ергономічна та економна агротехніка, яка використовується для різних завдань в сільськогосподарській діяльності. Їх головна функція полягає в приведенні в дію основного або додаткового (навісного, причіпного) аграрного обладнання. Вони ідеально підходять для обробки невеликих і середніх площ землі. Їх компактні розміри дозволяють працювати на ґрунті з важкодоступним рельєфом, між рядками дерев та в місцях, де трактор не зможе проїхати.

ТОП 10 функцій, які роблять мотоблок універсальним пристроєм:

  • Обробка ґрунту

Плуги для оранки, фрези для розпушування ґрунту, культиватори, сапальні пристрої та інші додаткові насадки дозволяють працювати на землі швидше та легше ніж вручну.

  • Посів зерна

Насіннєві пристрої дозволяють ефективно засіяти зернові, овочеві або інші культури.

  • Полив

Деякі моделі мають можливість встановлення насадок крапельної або розпилювальної системи поливу.

  • Розкидання добрива

Спеціальне устаткування дозволяє рівномірно розподіляти добрива на посіяні культури, що сприяє їх росту. Конструкція забезпечує розкидання добрива на значну відстань від агрегату.

  • Транспортування

Причіп-адаптер дозволяє перевозити будь-які вантажі.

  • Скошування та збирання трави

Пристрої, які призначені для швидкого та якісного скосу трави допомагають очистити ділянку від бур’яну та зібрати сіно. 

  • Картоплесаджання

Борозна утворює отвір у ґрунті, куди з контейнера випадає картопля, а підгортальник засипає її землею.

  • Картоплекопання 

Забезпечується швидке збирання врожаю шляхом його підняття з ґрунту, очищення та укладання на землю. Кожна модель має особливості, включаючи ширину та глибину збирання, силу підйому, швидкість роботи та ефективність очищення.

  • Викорчування дерев та кущів

Спеціальні насадки допомагають зруйнувати коріння та видалити непотрібну рослинність. 

  •  Снігоприбирання

За допомогою навісних щіток мотоблок перетворюється на снігоприбиральну машину.

Тож купити мотоблок замало, потрібно знати, які опції він може виконувати. Функціонал може варіюватися залежно від конкретної моделі та наявних насадок. Незалежно від типу додаткового обладнання, мотоблок спрощує всі агро процеси та зменшує фізичне навантаження. Завдяки використанню сучасних технологій та інженерних рішень, ця машина підвищує ефективність роботи та сприяє збільшенню виробництва сільськогосподарської культури.

Ключові критерії для вибору мотоблока

Ринок пропонує широкий асортимент сільгосптехніки. Щоб вибрати мотоблок варто ретельно проаналізувати господарчі потреби та врахувати важливі критерії.

Тип палива

Мотоблоки можуть бути оснащені дизельним або бензиновим двигуном. Дизель відрізняється високою потужністю та економічністю, що робить його ідеальним вибором для обробки складних ґрунтів. Однак, в таких блоків вища ціна і вони шумні. Бензиновий двигун коштує менше, але й менш потужний, таку техніку частіше використовують для невеликих площ.

Потужність і вага

Вибір потужності залежить від площі оброблюваної землі: 

  •  15-30 соток — підійде легкий бензиновий мотоблок 5-6,5 к.с.;
  •  30-60 соток — дизельний 6 к.с. чи бензиновий 9 к.с.;
  •  60-80 соток — середній дизельний 9 к.с.;
  •  1-2 га — важкий дизельний 9 к.с.;
  •  2-4 га — важкий дизельний 10-12 к.с.

Також важлива вага мотоблока, яка впливає на зчеплення з ґрунтом та легкість роботи.

Охолодження

Мотоблоки оснащені повітряною або водяною системою охолодження. Повітряна – зручна, оскільки не вимагає постійного контролю рівня води, але у спекотних кліматичних умовах може не забезпечити стабільне охолодження.

Водяна потребує постійного контролю, але надійно захищає двигун від перегріву.

Корисні функції

Варто звернути увагу на додаткові опції:

  • Електричний стартер забезпечує легший запуск двигуна, особливо для важких дизельних мотоблоків.
  • Регулювання руля на зручну позицію спрощує роботу оператора.
  • Важіль аварійної зупинки забезпечує швидке вимкнення двигуна у небезпечних ситуаціях.
  • Розблокування диференціала полегшує рух та зміну напрямку на нерівних ділянках.
  • Автоматична зупинка при недостатньому рівні мастила захищає двигун від пошкоджень і допомагає уникнути коштовного ремонту.

Виборники мотоблоків

Серед виробників з однаковими характеристиками, краще вибирати за наявністю офіційної гарантії та доступністю сервісного обслуговування у вашому регіоні.

Відомі автовиробники, такі як Honda і Mitsubishi виставляють на продаж широкий асортимент мотоблоків. Слід зазначити, що Італія є центром сучасного мотоблокобудування, де випускаються високоякісні марки, такі як BCS, Ferrari, Caiman, Pasquali, Goldoni, Grillo та інші. В Німеччині це – Koppl, Agria, у Швейцарії – Stiga, Rapid. Європейські та японські мотоблоки мають вищу ціну, порівняно з китайськими. Під час вибору агротехніки корисно дослідити рейтинги та відгуки. Купувати мотоблок рекомендується в магазинах та платформах, які співпрацюють з виробниками. На тому ж AGRO.RIA. представлені різні бренди нових та б/у моделей від перевірених продавців. Це допоможе прибрати якісне обладнання на вигідних умовах, мати гарантію та можливість купувати оригінальні запчастини.

Новости: Техника

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы