Держпідтримка садівництва під загрозою

Новости Законодательство Держпідтримка садівництва під загрозою
садівництва

Добавлено:


Закладання товарних садів й оновлення амортизованих плодових і ягідних багаторічних насаджень в Україні може бути скорочено через зволікання Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства з виданням відповідного наказу.

Про це заявляють в Асоціації «Укрсадпром», пише AgroTimes.

Голова асоціації Олександр Матвієць повідомив, що на виконання Постанови Кабінету Міністрів №279, яку було прийнято 18 березня 2020 року, і якою було затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті 2020 року для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства, ще й досі (до 21 липня 2020 року — Ред.) бракує відповідного наказу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Відсутність наказу блокує дорожню карту для використання коштів, передбачених у державному бюджеті 2020 року для розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства.

«Ще на початку травня 2020 р. галузеві асоціації, що входять до робочої групи, створеної при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства під керівництвом заступниці директора департаменту аграрної політики Олени Ольшанової, погодили проєкт наказу «Про затвердження нормативів, форм звітності, переліку техніки та обладнання, передбачених для надання підтримки розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства». Однак цього наказу немає серед затверджених міністерством станом на 21 липня 2020 р. Також його не розміщено на сайті Міністерства у розділі для обговорення», — пояснює Олександр Матвієць.

Разом з тим, згідно з постановою, документи для отримання відшкодування господарствам необхідно подати до 1 жовтня 2020 року. Щоб це здійснити, необхідно створити відповідні обласні комісії та комісію у міністерстві. Та оскільки немає наказу — ці комісії не створені, супутня їхньому створенню робота також не ведеться.

«Сьогодні виконання в Україні державної програми з розвитку виноградарства, садівництва і хмелярства викликає величезні сумніви. Адже на всі організаційні заходи нам лишилося лише два місяці, а дорожньої карти немає, і коли буде довгоочікуваний наказ — відповіді ніхто не може дати. Натомість у попередні роки такий наказ відповідне міністерство зазвичай видавало у першому кварталі, до 1 квітня», — зауважує Матвієць.

Він зазначає, що асоціація неодноразово зверталася із листами до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

«У своїх зверненнях ми просили опублікувати на сайті міністерства для обговорення проєкт наказу Мінекономіки «Про затвердження нормативів, форм звітності, переліку техніки та обладнання, передбачених для надання підтримки розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства». Відповіді так і не отримали. Українське садівництво в небезпеці», — підсумував голова асоціації.

 

Новости: Законодательство

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы