Зростання цін на молоко сповільнюється

Новости Агротехнологии Зростання цін на молоко сповільнюється
молоко

Добавлено:


Незначний ріст середніх цін на молоко відмічається в Україні. Динаміка має характер інерційного руху. Про це повідомляє Асоціація виробників молока.

Ріст середньозваженої ціни склав 13 коп. до 11,6 грн/кг. Сорт екстра в середньому подорожчав до 12,1 грн/кг (+13 коп.), вищий ? до 11,65 грн/кг (+13 коп.), перший ? до 11,05 грн/кг (+12 коп.).

Ціни на середні та великі партії молока екстрґатунку по регіонах встановлені в наступних межах: північ та центр ? 11,7-12,4 грн/кг, південь ? 11,7-12,4 грн/кг, схід ? 11,6-12,4 грн./кг, захід ? 11,6-12,3 грн/кг.

«Можна вважати, що нові цінові рівні у поточному році досягнуті. Причому навіть вищі, ніж передбачалось, оскільки очікування були скромнішими через знижений попит після першого локдауну. Тим не менше, дефіцит молока посилював сезонний рух ціни вгору, що є внутрішнім фактором. Проте неабияку роль відіграв і зовнішній фактор — суттєвий ріст світових цін на основні компоненти раціону, що спричинило відчутне сезонне зростання у європейських виробників», — зазначає аналітик АВМ Володимир Андрієць.

На даний час середньоєвропейська ціна вже відновилася до рівнів минулого року, після значного просідання у літні місяці. Ціна української сировини в перерахунку на молоко кореговане по енергії (ЕСМ) станом на листопад місяць складає 32,66 євро/100 кг (без ПДВ) і є трохи нижчою, ніж у основних наших експортерів молочної продукції: Польщі ? 33,42 євро/100 кг та Німеччини ? 34,57 євро/100 кг.

«Ці умови додають більшої конкурентної привабливості українській молочній продукції перед імпортною, що може бути додатковим чинником стримування потоку європейського імпорту», — висловлює сподівання експерт.

Новости: Агротехнологии

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы