«Зелена» революція: як покращити врожай картоплі та досягти однорідності сорту

Новости «Зелена» революція: як покращити врожай картоплі та досягти однорідності сорту
картоплі

Добавлено:


Історія про дві бульби: дослідження, проведене в Ірландії на двох сортах картоплі, виявило приголомшливе 6-відсоткове збільшення врожайності та покращення сортової типовості після застосування програми Alltech Crop Science.


Сучасне сільське господарство стикається з двома надскладним завданнями: подвоїти щорічне виробництво, щоб прогодувати населення, тривалість життя якого подовжилась, а очікувана кількість може досягнути у 2050 році близько 9,3 млрд., та при цьому зменшити використання природних ресурсів і хімічних засобів. Управління поживністю харчових культур має стати ключовим аспектом другої «зеленої» революції, яка намагається віднайти технології та механізми ресурсозбереження, щоб зробити рослинництво більш ефективним, а саме:  отримати більше з меншої кількості.

У всьому світі картопля вважається основним джерелом їжі. Щорічний обсяг  світового виробництва цього продукту оцінюється приблизно у 325 млн. тонн, а споживання становить приблизно 33 кілограми на душу населення за рік (Продовольча та сільськогосподарська організація ООН /ФАО/ станом на 2012 р.). Як виявилось, додаткове підживлення, відіграє важливу роль у продуктивності культур, допомагаючи вирішувати типові проблеми біотичного та абіотичного характеру, що виникають у польових умовах та часто призводять до зниження врожайності.

Предметом дослідження стала реакція двох основних сортів картоплі, які вирощують  в агробізнесі — Рустер (борошниста текстурована, універсальна картопля), та Марис Пайпер (картопля з високим вмістом сухих речовин, ідеальна для нарізання) — на рекомендовану програму Alltech Crop Science (ACS). Врожайність бульб та їх однорідність оцінювали на ділянках, оброблених засобами Soil-Set® (2 л/га) при посадці та Impro-Set® (Grain-Set) (1 літр / га) на початку і наприкінці дозрівання бульб. Дослід проводився на повторних ділянках площею 38 квадратних метрів, на кожній з яких було висаджено близько 140 рослин, у комерційному господарстві на східному узбережжі Ірландії під час вегетаційного сезону 2016 року.

Зведені дані для обох картопляних різновидів показали помітне поліпшення загальної урожайності та відносного розподілу розмірів за допомогою програми ACS. У середньому, обробка призвела до збільшення загальної урожайності на 5,9 відсотків, що в цих умовах дорівнює приблизно 2,7 т / га.

А що найцікавіше, розподіл бульб за відносним розміром у бажаній товарній категорії (p≤0.05) значно покращився. Зменшення кількості занадто малих або занадто великих за розміром бульб у відповідь на обробку засобами співпало з відносним збільшенням фракції бульб діаметром 45-70 мм на 8,2 відсотка, що дорівнює додатковим 5,9 тоннам на гектар для цієї категорії.

Як показано в даному дослідженні, поліпшення врожайності та отримання більш стійкої однорідності по відношенню до двох сортів картоплі демонструють потенційні переваги застосування програми Alltech Crop Science (ACS) у комерційних системах вирощування картоплі.

Щоб дізнатися, як включити у живлення ваших культур програму ACS, зверніться вже сьогодні до регіонального представника компанії Alltech 044 494 40 81 або пишіть на почту vmyrhorodska@alltech.com 

 

 

Новости:

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы