Збирання картоплі в Україні почнеться пізніше

Новости Збирання картоплі в Україні почнеться пізніше
Збирання картоплі

Добавлено:


Більшість українських господарств у цей час рік тому вже почали збирати врожай пізньої картоплі, а в цьому році навіть у південних регіонах фермери почнуть це робити за 7-10 днів.


Про це заявила керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар» Тетяна Гетьман, йдеться в повідомленні «Інфо-Шувар».

Вона пояснила, що затримка зі збором пізніх сортів картоплі впливає на нинішню ціну.

Як зазначається, ціни на картоплю продовжують зростати, це не є типовим явищем для другої половини серпня. Покупці бачать в цьому  перші ознаки майбутнього дефіциту картоплі в Україні. Фермери і  трейдери не виключають, що вже за тиждень картопля в Україні почне дешевшати.

«Поточне зростання ціни на картоплю — це наслідок впливу  погодних умов на терміни посадки та визрівання картоплі.  Відбулось зниження врожайності ранніх та середніх сортів картоплі в 1,5 рази до  попереднього року. Саме тому літом ми побачили рекордно високі ціни на цю продукцію. Ситуацію по пізніх сортах поки що оцінювати зарано, хоча за різними оцінками комерційних виробників, врожайність буде нижчою на 10-30%. Але не це є приводом для поточного зростання ціни, головна причина — затримка у визріванні бульб пізніх сортів», — пояснила Тетяна Гетьман.

Вона зазначила, що з початком збору урожаю, в кінці серпня, ціни на картоплю можливо почнуть знижуватись і навіть імпорт, який зараз іде з Білорусі, може призупинитись

За даними «Інфо-Шувар», зацікавленість в імпорті  різко впаде, коли ціни на картоплю  в Україні знизяться до 6-7 грн/кг (0,22-0,25 €/кг). Станом на 20 серпня 2019 року на гуртовому ринку ОРСП «Шувар» картопля пропонується по 10-12 грн/кг (0,36-0,43 €/кг), це в 2,5 рази дорожче, ніж в попередні 2 сезони. Ціни тримаються на рекордних показниках протягом всього серпня, в тім і попит на картоплю на ринку в останній місяць літа є найбільшим серед інших складових «борщового набору». Від початку серпня тут було продано майже 1,5 тис. т картоплі.

Новости:

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы