Заходи для виведення з тіні майже 12 млн га української землі

Новости Украина Заходи для виведення з тіні майже 12 млн га української землі
землі

Добавлено:


Реалізація земельної реформи протягом наступних п’яти років має привести до дуже простих й зрозумілих правил гри на українському аграрному ринку. Її ж сутність зводиться до наведення елементарного порядку в земельних відносинах.

Таку думку висловив голова Держгеокадастру України Роман Лещенко під час бізнес-конференції “Quo vadis, Агро?”. Окремо у своєму виступі він торкнувся теми тіньового обробітку землі, навівши цифру: на сьогодні не менше 12 млн га української землі перебуває в тіні.

“Звідси можна говорити про великі суми, які виробляються в агросекторі за допомогою тіньової економіки. Ми можемо це детінізувати, але для цього нам потрібна реалізація наступного етапу земельної реформи – оподаткування кожного гектару української землі занесеного в публічну кадастрову карту.

Для цього ми маємо прийняти ряд законів, що стосуються землерозпорядження, децентралізації, спрощення процесів землеустрою, дерегуляції, мінімізації контактів з чиновниками, переведення Держгеокадастру в сервісну службу”, – пояснив Роман Лещенко.

Також під час свого виступу Роман Лещенко торкнувся й питання створення національної інфраструктури геопросторових даних.

“Це коли земля, вода, надра – все те, що є власністю українського народу за Конституцією, є в єдиній системі координат. При цьому будь-хто може в режимі реального часу подивитися, де знаходиться ця земельна ділянка, які з неї сплачуються податки, що на ній знаходиться і, врешті-решт, дізнатися скільки в нас є земельних масивів в Україні.

Маючи такі дані ми зможемо на нормальному рівні робити геопросторове та містобудівне планування, детальні плани територіальних громад. Врешті-решт, ми закінчимо сутність реформи децентралізації та вибудуймо нову структуру адміністративно-територіальних одиниць. Саме ці аспекти мають стати в основі повноцінного розвитку держави”,- пояснив Роман Лещенко.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы