Встановлено рекорд урожайності сорго

Новости Украина Встановлено рекорд урожайності сорго
сорго

Добавлено:


Науково-виробниче товариство «Укрсорго» перевершило свій же світовий рекорд з урожайності сорго, який було встановлено торік на полях фермерського господарства у Рокитнянському районі на Київщині.


Про це повідомив генеральний директор товариства Ярослав Бардін, пише «Інфоіндустрія».

Якщо торік на полях цього господарства було одержано по 14,1 т/га цієї культури, то цього року — 18-20 т/га. Рекорд не офіційний, але високе досягнення «Укрсорго» підтвердили американські партнери, оскільки у США середня урожайність цієї культури нижча рівня 14 т/га.

Ярослав Бардін каже, що це досягнення стало можливим завдяки особливій технології вирощування цієї та інших просапних культур, а також вмінню регулювати ріст бічних пагонів.

Як відомо, сорго, як і пшениця має здатність до кущення і якщо раніше основний урожай забезпечувався за рахунок центрального пагона, то згідно з технологією Бардіна, у певний період вегетації треба підживлювати рослини спеціальним прикореневим препаратом, який сприяє збільшенню генеративної частини бокових пагонів майже удвічі.

Якщо до застосування цього прийому їхня вага становила 30-35 г, то зараз — 65-70 г. Саме за рахунок цього урожайність культури зросла удвічі. Ярослав Бардін повідомив, що він одержав патент на технологію вирощування широкорядних культур, яка охоплює кукурудзу, соняшник, сорго, нут, ріпак та інші.

Технологія передбачає вузькорядний посів твін-роу (здвоєним рядком), при цьому збільшилася площа живлення, воно стало позакореневим, витрати на нього зменшилися на 30%, але врожайність зросла на 40% Технологія універсалізована для всіх просапних культур, обробіток, сівба проводяться тими ж агрегатами, вносяться ті ж гербіциди, інсектициди, але в різних нормах, і в різний час.

«Укрсорго» планує з наступного року продавати ліцензію на використання цієї технології. Так що вона стане доступною для всіх аграріїв.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы