Виручка від експорту молочних продуктів впала

Новости Животноводство Виручка від експорту молочних продуктів впала
молочних продуктів

Добавлено:


Об’єми загальної грошової виручки від експорту молокопродуктів у серпні 2019 р. скоротилися на 33,8%, до $15,5 млн, що на $7,9 млн менше за аналогічний період 2018 р.


Про це, опираючись на дані Державної фіскальної служби України, повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

«Порівнюючи зовнішньоторгівельну активність із серпнем минулого року, добре помітний її спад серед усіх товарних груп молочного ряду. Так, продажі вершкового масла  знизились на 46,7%  до 1,2 тис. т, сухого молока на 40,8%  до 2,5 тис. т, сироватки  на 39,2% до 1,4 тис. т, сиру на 20%, до 666 т, молока та вершків не згущених на 17, 8% до 1,7 тис., а кисломолочних продуктів на 11%  до 428 т», зазначає експерт.

Темпи падіння торгівлі у серпні виявилися найбільш масштабними у поточному році і склали 25,8%, що на $5,4 млн менше, порівняно з липнем. Об’єми місячної торгівлі в грошовому еквіваленті стали найнижчими за три останні роки.

У той же час експорт сиру у серпні зріс на 76,7%, порівняно з липнем. Це зумовлено активізацією торгівлі в країни простору СНД у зв’язку з відкриттям транзитних коридорів для українських товарів з боку Росії.

«Скорочення обсягів зовнішньої торгівлі, яке спостерігається цього року, зумовлене скороченням поголів’я корів, дефіцитом молока у переробці, падінням світових цін на деякі експортоорієнтовані товари та зміцненням курсу національної валюти. Перспективи зростання експорту за нинішніх умов виглядають примарними», — підкреслює аналітик.

Новости: Животноводство

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы