Відновлення зрошення додасть 8-10 млн т агропродукції

Новости Агротехнологии Відновлення зрошення додасть 8-10 млн т агропродукції
зрошення

Добавлено:


Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства ініціює відновлення меліоративних систем в Україні та створення об’єднання водокористувачів в контексті зрошення.

Про це йшлося під час дискусії за участю представників Мінекономіки, Комітету ВРУ з питань екологічної політики та природокористування, Комітету ВРУ з питань аграрної та земельної політики, Міндовкілля, Держводагентства, Держгеокадастру, Інституту водних проблем і меліорації НААН, представників профільних асоціацій, йдеться у повідомленні міністерства.

«Відновлення зрошення відкриє Україні хороші перспективи в українському агросекторі: лише відрегулювавши поливи на площі 500-550 тис. га дозволить нам додатково виробляти сільськогосподарської продукцію на 8-10 млн т щороку», — коментує ситуацію зі зрошенням міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.

Так, саме з метою визначення стратегічних напрямів державної політики щодо зрошення та забезпечення сталого екозбалансованого розвитку землеробства в Україні Уряд схвалив стратегію зрошення та дренажу в Україні на період до 2030 року.

«У ході довготривалих обговорень з усіма зацікавленими сторонами в питанні зрошення, було вирішено вийти у публічну дискусію з метою прийняття конкретних законодавчих рішень. Йдеться про завершення реєстрації законопроекту про створення об»єднання водокористувачів, його прийняття та реалізації з точки зору додаткового імпульсу для розвитку зрошення в Україні», — зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький.

Так, присутні обговорили основні аспекти законопроекту, метою якого є ефективне проведення гідротехнічної меліорації на земельних ділянках с/г призначення шляхом спільного використання водокористувачами меліоративних систем та гідротехнічних споруд, надання послуг з водопостачання та водовідведення, раціональне використання природних ресурсів, поліпшення якості води та родючості ґрунтів.

За результатами наради, буде створено міжвідомчу робочу групу за участю профільних фахівців, яка у щотижневому форматі буде проводити розгляд основних блоків законопроекту, а також інших питань з відновлення меліоративних систем в Україні.

Для довідки: в Україні обліковується 5485,3 тис. га меліорованих земель, зокрема 2178,3 тис. га зрошуваних і 3307 тис. га осушуваних земель з відповідною меліоративною інфраструктурою.

Новости: Агротехнологии

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы