В Україні запровадять загальнонаціональну програму контролю сирого молока

Новости Украина В Україні запровадять загальнонаціональну програму контролю сирого молока
молока

Добавлено:


Пілотний проєкт із запровадження програми контролю сирого молока буде масштабовано на національному рівні. Про це розповіла голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька, повідомляє сайт відомства.

«Ми дуже зацікавленні у впровадженні пілотного проєкту у всіх областях України та запевняємо, що зробимо все можливе для його ефективної реалізації», – зазначила Магалецька під час вебінару, організованого в межах швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України»..

Вона зауважила, що до пілотного проєкту «Програма контролю сирого молока», який проводиться у Харківській, Вінницькій, Миколаївській та Полтавській областях, зараз готові долучитися ще шість областей: Хмельницька, Донецька, Дніпропетровська, Київська, Волинська та Сумська.

За словами Магалецької, розширення проєкту на всю країну дозволить застосовувати всюди єдині стандарти.

У межах проєкту розроблений «Молочний модуль» – програмне забезпечення для автоматичного збору результатів досліджень, підрахунку середнього геометричного значення для показників рівня загального бактеріального забруднення (ЗБЗ) та кількості соматичних клітин (КСК).

«Ми хочемо, щоб «Молочний модуль» був легкий у користуванні та відповідав усім очікуванням зацікавлених сторін. Співпраця із регіональними виробниками, фермерами та фахівцями Держпродспоживслужби допоможе зрозуміти, які зміни необхідно внести для ефективної роботи «Молочного модуля», – наголосила очільниця відомства.

Швейцарсько-українська програма «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» фінансується Державним секретаріатом Швейцарії з економічних питань (SECO), із залученням приватного сектору України.

Програма впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія), швейцарською консалтинговою компанією, яка працює у напрямку безпеки харчових продуктів від здорових тварин.

Програма розпочала діяльність у серпні 2019 року та діятиме до червня 2023 року.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы