Українські заробітчани навчилися самотужки добиратися за кордон

Новости Украина Українські заробітчани навчилися самотужки добиратися за кордон
Українські

Добавлено:


Українці починають самостійно повертатися на роботу за кордон. Їдуть переважно через Польщу та Білорусь. Хоч міжнародні перевезення не працюють, українці наймають приватних перевізників або користуються мікроавтобусами, які знаходять через соціальні мережі.

“Я добиралася у Фінляндію через Білорусь. Заїхала в Мінськ, а далі літаком до Хельсінки. Дорога обійшлася в 300 євро. Тоді як прямий рейс коштував би вдвічі дешевше.

Скрізь на кордонах контролювали температуру та перевіряли наявність масок. Інші українці, які теж прибули на збір полуниці, розповідають, що в’їжджали через польський кордон”, – каже вінничанка Вікторія.

Українські перевізники знайшли рішення. Щоб потрапити до Польщі, організовують автобуси, які доставляють заробітчан зі Львова до польського кордону, там пасажирів пересаджують на легковий автомобіль, на якому проходять митний контроль. Після перетину кордону знову пересаджують людей в автобус, припаркований уже на території Польщі.

“В польській групі знайшов автобус, який провезе через польський кордон за 430 злотих (2 768 грн). Але нелегалів ніхто не бере. По біометриці заїхати теж складно. Потрібна віза та запрошення від роботодавців. Я працював у Німеччині на будівництві по польській візі.

Зараз планую туди ж повернутися. За 2 місяці карантину гроші скінчилися. Звісно, що раніше міг заїхати до Варшави за 600 гривень, а зараз дорога стала дорожча, зате за 2 тижні після карантину матиму роботу”, – пояснює будівельник Сергій зі Львова.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы