Україна впроваджує систему контролю якості «з лану до столу» європейського взірця

Новости Украина Україна впроваджує систему контролю якості «з лану до столу» європейського взірця

Добавлено:


Україна як кандидат на вступ до ЄС впроваджує національну систему контролю за якістю та безпечністю харчових продуктів, еквівалентну європейській RASFF. Вона базується на принципі забезпечення контролю «від лану до столу». Про це повідомляє Держпродспоживслужба.

Європейська система швидкого оповіщення про харчові продукти і корми (Rapid Alert System for Food and Feed, RASFF) – система швидкого обміну інформацією щодо наявності ризику для здоров’я людини, пов’язаного з харчовими продуктами і кормами.

У разі надходження повідомлення RASFF Держпродспоживслужба негайно інформує територіальні органи Держпродспоживслужби в областях та м. Києві, міжрегіональні головні управління Держпродспоживслужби на кордоні та Державну фіскальну службу.

Якщо небезпечні харчові продукти або корми, зазначені у інформаційному повідомлені RASFF, ввезені на митну територію України та введені в обіг, то оператор ринку (імпортер) здійснює відклик таких продуктів та вживає заходів щодо повернення їх до країни-експортера або утилізації на території України відповідно до чинного законодавства. Про що має інформувати Держпродспоживслужбу.

В якості довідкового матеріалу, Держпродспоживслужба зазначає, що система створена в 1979 році у відповідь на інцидент, пов’язаний з апельсинами. RASFF (тоді вона називалася «Система швидкого сповіщення про продукти харчування») вперше дозволила органам влади ефективно обмінюватися інформацією.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы