Україна стала основним імпортером соняшнику та ріпку в ЄС

Новини Украина Україна стала основним імпортером соняшнику та ріпку в ЄС

Опубліковано:


Країни Євросоюзу у поточному маркетинговому сезоні активно імпортують насіння ріпаку та соняшнику. І основні обсяги олійних надходять з України. Про це йдеться в повідомленні АПК-Інформ з посиланням на дані експертів Єврокомісії. 

Зокрема, з початку 2022/23 МР (1 липня) по 12 березня ЄС імпортував 5,7 млн тонн ріпаку, що на 57% перевищує показник за аналогічний період попереднього сезону (3,6 млн тонн). При цьому зазначається, що обсяг поставок ріпаку з України сягнув 2,86 млн тонн, тож доля українського продукту оцінюється в 50% від загального імпорту.

Хоча сезонно до країн Євросоюзу збільшуються поставки каноли з Австралії. Експерти не виключають, що аграрії п’ятого континенту зможуть обійти Україну та посісти 1 місце.

Водночас, імпорт соняшнику в країни ЄС, який у поточному сезоні сягнув рекордних 1,9 млн тонн (збільшення на 438% за рік), забезпечений поставками з України. Так, на українські поставки припадає 87% від всього імпорту — 1,66 млн тонн. Це у 95 разів перевищує обсяги імпорту попереднього сезону (лише 17,5 тис. тонн). Таким чином, можна стверджувати, що Україна у 2022/23 МР посіла перше місце серед експортерів соняшнику до Євросоюзу.

Однак експерти зазначають, що таке зростання обумовлене тим, що Україна скоротила поставки продуктів переробки соняшнику до ЄС, а саме соняшникової олії – до 1 млн тонн (-13% на рік).

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы