Україна стала одним з світових лідерів по експорту лохини

Новости Украина Україна стала одним з світових лідерів по експорту лохини
лохини

Добавлено:


Україна займає друге місце серед 20 найбільших експортерів лохини в світі за показником темпу приросту експорту блакитний ягоди. За темпами зростання Україна поступається тільки Перу, яка нарощувала експорт неймовірними темпами – на 38,9% за рік.

“Україні поки далеко до світових лідерів за обсягом і вартістю експорту лохини, таких як Перу, Чилі, Іспанія, США та Марокко, проте вона активно нарощує обсяги експорту у вартісному вимірі, що дозволило їй потрапити до топ-20 вже в 2019 році”, – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

“За останні 5 років середній темп приросту лохини з України, навіть за даними офіційної статистики, становив 26,5% в рік. При цьому реальні темпи зростання могли бути вищі, враховуючи певні поставки лохини під експортним кодом лісової чорниці.

За темпами зростання Україна поступається тільки Перу, яка нарощувала експорт неймовірними темпами – на 38,9% за рік! У топ-20 зіставні з Україною показники були тільки у Португалії, яка показала 25,3% середнього приросту експорту за рік. Порівняно швидко також зростає експорт у Сербії (21,4% в рік), ПАР (21,1% в рік) і Румунії (19% в рік)”, – говорить Андрій Ярмак.

Під час міжнародного вебінару “Blueberries in Eastern Europe”, організованого проектом “АПК-Інформ: овочі та фрукти” і присвяченого унікальному дослідженню “Ринок лохини високорослої в Східній Європі”, пан Ярмак зокрема зазначив, що в цьому секторі ніколи не варто ігнорувати новачків.

“Десять років тому, коли Чилі вже був лідером світового рейтингу експортерів лохини і впевнено нарощував обсяги експортних відвантажень, Перу не експортувало лохини взагалі. П’ять років тому Перу експортувало в 20 разів менше лохини, ніж Чилі. А вже в  2019 році, Перу експортувало на 42% більше лохини, ніж Чилі”, – ілюструє своє твердження яскравим прикладом економіст ФАО.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы