Україна продовжує скорочувати випуск молочки

Новости Животноводство Україна продовжує скорочувати випуск молочки
молочки

Добавлено:


Українські виробники за 7 місяців 2019 р. скоротили виробництво більшості експортоорієнтованих молочних продуктів — масла, сухого збираного молока, сироватки, а також казеїну.


Про це йдеться у повідомленні Асоціації виробників молока (АВМ).

«Так, виробництво вершкового масла за сім місяців скоротилося на 19,3%, до 52,4 тис. т, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Хоча вже намічається тенденція до збільшення його виробництва — у липні його було виготовлено 9,3 тис. т, що майже на 1 тис. т більше, ніж в червні місяці. Адже світові ціни на масло починають стабілізуватися після чотирьохмісячного падіння. І на останніх торгах молочного аукціону GDT ціна рекордно зросла за останні п’ять місяців? 2,7%, до 4129 $/т», — розповів аналітик АВМ Володимир Андрієць.

За його словами, подорожчало масло і в основних країнах-експортерах, в Океанії, до 4075 $/т —  на 1,9%, в ЄС, до 4024 $/т, — на 0,6%. Хоча у Сполучених Штатах ціна на масло навпаки знизилася на 4,8%, до 4663 $/т та американський експорт масла не вплине на глобальний ціновий тренд, тому світові ціни на цей продукт почнуть поступово підвищуватися

Разом з тим, на 18,9%, до 22,3 тис. т, скоротилося виробництво сухого знежиреного молока (СЗМ), у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року. Через дефіцит молока-сировини національні виробники не в змозі відновити виробництво до рівня попередніх років.

Виробництво сироватки також продовжує демонструвати спад. Так, за 7 місяців 2019 року  було вироблено 35,6 тис. т, що на 12,8% менше, порівняно з минулим роком. Такий тренд виробництва буде продовжуватися у найближчі місяці, у зв’язку з падінням попиту на кормову сироватку, вважає експерт.

Продовжує скорочуватися і виробництво казеїну. Загальні об’єми його виробництва знизилися на 23,5%, до 3,8 тис. т, порівняно з аналогічним періодом минулого року, а липневі об’єми впали до 774 т, що на 33,5% менше, ніж 2018 року.

Стабільне та суттєве нарощування виробництва серед експортоорієнтованих продуктів демонструє лише сухе незбиране молоко (СНМ). Так, за 7 місяців поточного року його вироблено 12,7 тис. т, що на 71%, у порівнянні зі звітним періодом минулого року. У липні його вироблено 1,9 тис. т, що на 93,6% більше, ніж у липні минулого року.

«Стрімке зростання світової ціни на СНМ з початку року змусило українських виробників серйозно наростити виробництво. Останні торги на GDT продемонстрували ріст на 1,9%, до 3133 $/т. На ринку очікується подальше зростання цін через зростаючий попит на початку сезону «великого молока» в Океанії, яка є ключовим гравцем в експорті СНМ», — каже Володимир Андрієць.

Для довідки: у першому кварталі 2019 р. також спостерігалось скорочення виробництва експортоорієнтованих продуктів — масла, сухого збираного молока, а також сирів.

Новости: Животноводство

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы