Україна очікує горіховий бум, попри падіння виробництва

Новини Украина Україна очікує горіховий бум, попри падіння виробництва

Опубліковано:


Світове виробництво горіхів у 2023/24 рр. зросте на 5% – такий прогноз оприлюднили на Всесвітньому конгресі горіхів і сухофруктів, який на днях пройшов в Лондоні. Про це повідомляє EastFruit.

Лідери галузі під час круглих столів обговорювали прогнози – світове виробництво горіхів на 2023/24 рік прогнозується на рівні 5,7 млн метричних тонн (на основі ядер, за винятком фісташок у шкаралупі), що на 5% більше, ніж попереднього сезону.

Попри те, що в цьому сезоні ще дуже рано пророкувати остаточні результати, очікується, що врожай мигдалю, волоського горіха, кеш’ю, фундука та пекана залишиться здебільшого на колишньому рівні або лише трохи перевищить рівень попереднього сезону. Прогнозується, що врожай фісташок і макадамії зросте на 37% і 9% порівняно з 2022/23 роком відповідно, в той час, як врожай амазонських (бразильських) горіхів і кедрових горіхів у цьому сезоні буде нижчим. А світове виробництво арахісу у 2023/24 році, як очікується, становитиме 51 млн тонн (у шкаралупі), що на 4% більше, ніж у 2022/23 році.

Раніше повідомлялося, що за даними Міністерства сільського господарства США (USDA) у сезоні 2022/23 років експорт волоських горіхів з України зросте майже на 60% — до 95 тис. тонн. Наразі левова частка горіхів експортується до країн ЕС, до країн Азії та Південного Сходу експортується близько 23 %, а до країн СНД – близько 17%. Щорічний експорт горіхів в Товарній структурі зовнішньої торгівлі України по групі 08 дорівнює 25-30 %, зокрема у минулому 2022 році було експортовано горіхів на суму 80,3 мільйонів доларів США.У той же час прогнозується, що виробництво горіхів в Україні впаде на 17% до 96 тис. тонн через різке скорочення площ у окремих районах Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей після російського вторгнення.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы