Україна нарощує імпорт спеціальних добрив

Новини СЗР и удобрения Україна нарощує імпорт спеціальних добрив
спеціальних добрив

Опубліковано:


Обсяги імпорту спеціальних добрив в Україну за підсумками першого півріччя 2019 р. збільшились по багатьох позиціях.


Про це розповіла аналітик «Інфоіндустрії» Ірина Терещенко в ефірі Agro.FM.

«Що стосується простих солей майже у всій групі спостерігається позитивна динаміка. Якщо порівнювати об»єм імпорту даних добрив в 2018 і 2019 роках показники збільшились», — сказала вона.

Так, імпорт сульфату магнію у 1 півріччі 2019 року збільшився до 46 тис. т, що на 6 тис. т вище показника 2018 року. По динаміці імпорту даного добрива можна виділити піковий період в березні місяці. Це пояснюється внесенням сульфату магнію в основне удобрення, пояснює експерт.

Основними компаніями імпортерами сульфату магнію в Україну в 1 півріччі 2019 року були компанії «Вестхім Україна» та «Ерідон».

Найбільше  сульфату магнію було імпортовано із Китаю (55%). Друге місце займають поставки із Польщі, доля яких складає 44%.

«Значну частину в структурі імпорту займає семиводний сульфат магнію, його імпорт склав 84%. В залежності від форми виробництва кристалічний сульфат магнію  займає 66% від загального імпорту. Серед інших простих спеціальних добрив найбільші об»єми завозились сульфату калію (доля в імпорті 25%),  моноамонійфосфату (29%), кальцієвої селітри (24%), калієвої селітри (11%), монокалійфосфату (9%)», — сказала Ірина Терещенко, додавши, що загалом імпорт групи простих солей за звітний період досяг 10,8 тис. т.

Імпорт водорозчинних листових добрив в 1 півріччі 2019 році збільшився на 386 т порівнюючи з 2018 р.

Лідерами серед компаній імпортерів є компанії «Ерідон», «Агросем», «Терра Тарса Україна», «Тімак Агро Україна».

«В залежності від препаративної форми водорозчинних добрив в структурі імпорту багатокомпонентні добрива (78%) переважають над монокомпонентними (22%). В структурі імпорту багатокомпонентних та монокомпонентних добрив рідкі (55%) переважають над твердими (45%) формуляціями», -уточнила Ірина Терещенко.

Переважаючу формуляцію у водорозчинних добривах імпортованих в 1 півріччі 2019 року, за її даними, займають добрива з вмістом бору (74%), В+Мо (14%) на долі інших припадає (12%).

«Ринок ґрунтових добрив розвивається стрімкими темпами і представлений композиціями макро- та мікроелементів. За 1 півріччя 2019 р. в Україну було імпортовано 396 150 т даних добрив, що значно більше ніж у цей період 2018 р. Серед імпортерів ґрунтових спеціальних добрив займають такі компанії як «Ерідон» та «Еліксир Україна», — поінформувала експерт.

Новости: СЗР и удобрения

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы