Україна на третину збільшила імпорт часнику

Новости Украина Україна на третину збільшила імпорт часнику
часник

Добавлено:


Про це йдеться у повідомленні Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Як зазначається, через пандемію COVID-19 особливою популярністю в останні роки користувалися продукти, що допомагають організму боротися з різними вірусами та підвищувати імунітет. Одним із таких продуктів є часник, лікувальні здібності якого давно відомі українцям. Саме через це в 2020 році імпорт часнику зріс на 34% в порівнянні з попереднім роком та склав 7,1 тис. т. Якщо ж порівнювати з показниками п«ятирічної давнини, то за цей період імпорт зріс в 2 рази.

«Головним постачальником часнику на український ринок є Китай, на долю якого припадає 73% імпортних поставок. І це абсолютно закономірно, оскільки дана країна є безумовним лідером, навіть монополістом, в світовому виробництві та експорті часнику. Китай в 2019 році продукував 76% світового обсягу виробництва часнику та здійснив 70% світового експорту даного продукту», — пояснюють експерти.

«В той же час Україна займає 10-ту позицію в світовому рейтингу виробників часнику, виробивши 215 тис. т часнику в 2019 році. Однак варто відмітити, що 99% обсягів виробництва зосереджені в домогосподарствах населення. Лише 1% виробляється дрібними виробниками, яким складно забезпечити сталі поставки в значних обсягах, наприклад, для мережевих супермаркетів. Це і спричиняє збільшення імпортних поставок часнику у відповідності з попитом, що зростає», — пояснює аналітик УКАБ Світлана Литвин.

часник

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы