Транспортний безвіз з Європою продовжено на рік

Новости Украина Транспортний безвіз з Європою продовжено на рік

Добавлено:


Дія Угоди про лібералізацію вантажних автоперевезень пролонгована до 30 червня 2024 року. Відповідна домовленість була досягнута під час першого засідання Спільного комітету Угоди про вантажні перевезення автомобільним транспортом. Про це йдеться в повідомленні Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури.

Документ, який був підписаний у червні 2022 року, скасував необхідність отримання українськими перевізниками дозволів для здійснення двосторонніх та транзитних перевезень в країни ЄС. За перший рік домовленість довела свою практичну ефективність: обсяги двосторонніх та транзитних автомобільних вантажоперевезень зросли на понад 50%. Кількість перевізників, які перетинали кордон в напрямку ЄС, у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року збільшилась на 53%, а сама кількість перетинів – на 43%. 

«І це далеко не межа нашого росту. Разом з європейськими партнерами ми наразі розвиваємо необхідну логістичну інфраструктуру на кордоні. Зокрема, з початку повномасштабного вторгнення відкрили 2 нові пункти пропуску на кордоні Румунією, а також пункт контролю на тимчасовій інфраструктурі для пропуску порожніх вантажних транспортних засобів на кордоні з Польщею. Окрім цього, розширили пропускну спроможність пункту «Краківець – Корчова» та впорядкували роботу пункту «Ягодин – Дорогуськ» на кордоні з Польщею», — підкреслив Олександр Кубраков, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури. По словам урядовця, такі проєкти допомагають не тільки підтримати українську економіку та знаходити логістичні рішення для експортерів: «Ефективна реалізація «транспортного безвізу» наближають нас до нашої головної зовнішньополітичної мети — набуття членства в ЄС».

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы