ТОП-10 постачальників аграрної продукції в Україну

Новости Украина ТОП-10 постачальників аграрної продукції в Україну
продукції

Добавлено:


Україна у січні-червні 2020 р. ввезла агропродукції на $3,2 млрд, що на 12,3% більше, ніж у першому півріччі минулого року.

Про це з посиланням на дані Держстату поінформував заступник директора Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», член-кореспондент НААН Микола Пугачов, йдеться у повідомленні закладу.

За його словами, основними постачальниками агропродовольчої продукції в Україну традиційно виступають держави Європейського Союзу. На них припадає близько половини імпортних поставок. За І півріччя 2020 року у цьому регіоні було закуплено  сільгосппродукції на суму в $1,594 млрд.

Значно менші обсяги імпорту з інших регіонів світу. За січень-червень цього року українські компанії закупили продовольства у партнерів з Азії — на $610 млн (19% у загальних обсягах закупівель), країн Латинської Америки — на $252 млн (8%) та африканського континенту — на $163 млн (5%).

У рейтингу головних постачальників сільськогосподарської продукції на український ринок провідні місця посідають Польща ($368 млн), Німеччина ($238 млн), Туреччина ($232 млн), Італія ($189 млн), США ($169 млн), Франція ($155 млн), Нідерланди ($141 млн), Норвегія ($103 млн), Китай ($100 млн) та Іспанія ($93 млн).

«Сумарно ці країни забезпечують близько 56% вартості вітчизняного аграрного імпорту», — розказав Микола Пугачов.

Товарна структура імпорту продовольчої продукції в Україну вже кілька років поспіль залишається незмінною. Характерною ознакою І півріччя 2020 року стало зростання вартості закупівель усіх ключових імпортованих товарів за винятком олійних культур (в першу чергу, насіння соняшнику), зауважив експерт.

Обсяги закупівель плодово-ягідної продукції за 6 місяців 2020 року у вартісному виразі перевищили імпорт риби і морепродуктів. Ці товарні групи, як і раніше, очолюють список харчів, які ввозяться до України з-за кордону. Імпорт плодів — в основному, цитрусових і бананів, а також інших фруктів, горіхів — у І півріччі 2020 року склав $341 млн.

«Традиційно значна частка закупівель зарубіжних продуктів харчування припадає на рибу, ракоподібні та молюски. В імпорті продукції цієї товарної групи, який за 6 місяців поточного року склав $295 млн, переважає морожена риба. Її закупили на $158 млн», — додали в інституті.

Обсяги поставок в Україну тютюнових виробів за цей період становили $243 млн, алкогольних напоїв — $199 млн, а какао-продуктів та шоколаду — $152 млн.

Насіння і плодів олійних культур, переважно соняшнику, за січень-червень 2020 року імпортували на $215 млн.

Різних харчових продуктів, у тому числі екстрактів, концентратів, готових соусів тощо, закупили за кордоном на $215 млн.

Овочів — переважно помідорів і картоплі — завезли з-за кордону на $191 млн.

«Сукупно ці продукти утворюють близько 58% вартості вітчизняного імпорту сільгосппродукції», — підсумував Микола Пугачов.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы