Свою землю продали вже більш ніж 7 тис. українців

Новости Украина Свою землю продали вже більш ніж 7 тис. українців
землю

Добавлено:


З 1 липня до 15 серпня в Україні було продано 7112 земельних ділянок. Найбільш активно торгівля землею відбувається у Київській, Полтавській та Сумській областях. Середня площа паїв, які було продано з моменту відкриття ринку, складає 2,085 гектара повідомляє SEEDS.

“Станом на сьогодні укладено 7112 угод в рамках ринку землі. Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 4679 нотаріусів. Всього заяв – 5245, із них погоджено 4595, в черзі на розгляд – 49, відмову отримали 601. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі”, – йдеться у повідомленні Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Наразі найбільше ділянок продано на Київщині (923, або 1,09 тис. га), але за загальною площею проданих земель лідером є Полтавська область (744 угоди, або 1,77 тис. га).

Нагадаємо, що з 1 липня землю в Україні можуть купувати лише фізичні особи. Максимальна сукупна площа ділянок, які може придбати одна особа, не має перевищувати 100 гектарів. З 2024 року землю зможуть купувати юридичні особи. Саме тоді, згідно з прогнозами фахівців, середня вартість гектара земля сільськогосподарського призначення має зрости на 50%. За результатами продажів у липні середня ціна за гектар склала близько 40 тис. гривень.

Варто зазначити, що, згідно з дослідженням Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), яке було проведене на початку нинішнього року, більшість власників земельних ділянок не збираються найближчим часом продавати їх.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы