Свині стали недоступні покупцям

Новости Животноводство Свині стали недоступні покупцям
Свині

Добавлено:


«Єдиний державний реєстр ветеринарних документів» 23 жовтня 2019 р. зазнав змін у програмному продукті, завдяки яким стало неможливо реалізувати чи переміщувати свиней до підприємств, не вказаних у Єдиному державному реєстрі тварин.


Це ініціатива Держпродспоживслужби та ДП «Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин», йдеться у повідомленні Асоціації свинарів України (АСУ).

«Однією зі змін стало унеможливлення видачі дозвільних документів на переміщення сільгосптварин тварин до підприємств, якщо ті не зареєстровані в Єдиному державному реєстрі тварин, а отже, не є підконтрольними компетентному органу», — йдеться у повідомленні.

Як пояснюють в асоціації, у такий спосіб Держпродспоживслужба прагне забезпечити належне виконання законодавчих вимог щодо ідентифікації та реєстрації тварин, а також покращити простежуваність та контроль переміщення свиней і продукції з них в умовах складної епізоотичної ситуації щодо АЧС.

«На думку виробників свинини, такі кроки є правильними. Хоча і не без дискомфорту для них: не всі клієнти мають реєстрацію чи прагнуть її отримати. Це, у свою чергу, пов’язано з потребою пошуку нових контрагентів для реалізації планових обсягів живця. З другого боку, свинарі відзначають, що хоч означена ініціатива і має на меті побороти нелегальних виробників, є ризик, що «сірі» підприємства сформують окрему систему. А отже, необхідні додаткові кроки для боротьби із нею», — вважають в АСУ.

Для довідки: Вимога стосується підприємств, діяльність яких пов’язана з утриманням, розведенням, забоєм, утилізацією сільськогосподарських тварин, організацією та проведенням виставок тварин, їх реалізацією.

Новости: Животноводство

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы