Супутники і офіційні дані мають колосальну розбіжність по площам озимих

Новости Агротехнологии Супутники і офіційні дані мають колосальну розбіжність по площам озимих
озимих

Добавлено:


Згідно з офіційною статистикою, по території України налічується близько 8,9 млн га озимини. Супутникові знімки виявили, що ці дані дещо розбігаються із фактичним станом, повідомляє платформа супутникового моніторингу EOS Crop Monitoring.

Зокрема, зафіксована з космосу площа озимих на Одещині на 17% менша за показану в статистиці. На Херсонщині навпаки: фактичні площа посівів на 22% перевищує вказану в офіційних джерелах.

Загалом, площа озимих культур в Україні станом на 9 квітня 2020 року менша за відповідний показник 2019 року на 5% – на 400 тисяч га. Загалом спостереження з космосу виявили 8,2 млн га під озимими.

Відповідне дослідження провели фахівці компанії EOS Data Analytics разом із Інститутом космічних досліджень НАНУ та Держкосмосу України. Площі озимих обчислені завдяки обробці супутникових зображень алгоритмами штучного інтелекту.

озимих

З’ясувалося, що найбільші площі озимини – в Одеській та Херсонській областях. У них під цими посівами – більше 850 тисяч га в кожній. У двох інших південних регіонах, Миколаївській та Запорізькій областях, – по близько 700 тисяч га. У топ-6 областях за площами озимих також Дніпропетровська та Харківська області (майже 700 тисяч та 527 тисяч га відповідно).

Новости: Агротехнологии

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы