Суд за позовом Group DF щодо квотування імпорту добрив перенесений на січень 2021 року

Новости Украина Суд за позовом Group DF щодо квотування імпорту добрив перенесений на січень 2021 року
Group DF

Добавлено:


Столичний Окружний адміністративний суд переніс на 18 січня 2021 року розгляд справи справ №640 / 16663/20 (по комплексним добривам) і №640 / 16665/20 (по азотним добривам) за позовами від компаній Group DF. Цими позовами група намагається реанімувати питання квотування імпорту добрив і зміцнити своє монопольне становище на ринку України.

До суду подано позови з вимогами визнати неправомірними дії Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України при складанні висновків і підготовки звіту за результатами спецрозслідування, анулювати відповідні рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (далі — МКМТ) про завершення розслідувань без введення заходів, а також зобов’язати МКМТ прийняти рішення щодо введення квот на імпорт азотних і комплексних добрив.

Позовні заяви були подані компаніями «Хімвектор» і «Азот», що знаходяться в орбіті впливу Group DF. Представником позивачів в обох справах виступає Ігор Гольченко, віце-президент Союзу хіміків України, директор з питань регуляторної політики Group DF.

Нагадаємо, що в серпні 2019 року компанії холдингу стали ініціаторами спецрозслідування щодо імпорту добрив. Мова, за словами представників Group DF, йшла про обмеження їх прав як найбільшого національного виробника добрив з боку імпортерів. Пропонувалося введення квот на імпорт добрив з розподілом за окремими країнами. Однак, в червні 2020 року МКМТ у результаті прийняла рішення не вводити даний механізм обмеження внутрішнього ринку, керуючись національними інтересами, зокрема інтересами споживачів — виробників сільськогосподарської продукції.

Проти можливого введення необґрунтованих загороджувальних заходів висловилися також галузеві експерти та економісти. За підрахунками Київської школи економіки, за нових умов аграрії втратили б до $ 0,5 млрд. Додаткові витрати для багатьох аграріїв стануть не по кишені. Якщо ОАСК задовольнить вимогу хімічного монополіста, то цінник на селітру може зрости на 22%. Сукупні ж втрати національної економіки сягнуть $ 240 млн.

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ) була заснована у 2007 році для захисту економічних і професійних інтересів гравців аграрного бізнесу України. УКАБ є унікальною платформою в Україні для налагодження ділових контактів між лідерами агробізнесу, підвищення ефективності їх роботи та налагодження діалогу з органами державної влади. УКАБ активно сприяє українським виробникам у встановленні та підтримці міжнародних ділових зв’язків. До складу Асоціації входять найбільші виробники та переробники сільськогосподарської продукції України.

Детальніше про УКАБ: http://ucab.ua

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы