Зменшення поголів’я молочних корів у ЄС грає на користь українському експорту

Новини Украина Зменшення поголів’я молочних корів у ЄС грає на користь українському експорту

Опубліковано:


Аналітики USDA прогнозують подальшепадіння поголів’я молочних корів в Європі – до менше ніж 20 мільйонів у 2023 році. У порівнянні з 2016 роком скорочення молочного стада складає 1,7 мільйона голів, а з 2021 – 564 тис. голів. Про це повідомляють на infagro.com.ua.

Незважаючи на стале зростання продуктивності корів, скорочення поголів’я призвело до зменшення виробництво коров’ячого молока в ЄС. Його обсяги на 2023 рік прогнозуються на рівні 143 млн т..  Відзначається, що заплановане з 1 січня 2023 року впровадження нової Спільної сільськогосподарської політики (CAP) і супутньої Стратегії «Від ферми до столу» (F2F) може додати невизначеності для галузі в поточному році.

Окрім того, посуха в усьому ЄС, яка мала місце влітку літо 2022 року, завадила виробництву кормів і молока. Також зросли виробничі витрати на енергію та добрива, що стимулювало ріст відпускних цін сирого молока.

Зменшення обсягів виробництва молока в країнах ЄС може збільшити попит на продукцію українського молочарства. Аналітики галузі відзначають, що попри війну та блокування морських портів у 2022 році Україна експортувала молочної продукції на 344,6 млн дол., що на 39% більше, ніж у 2021 році. 

Основними чинниками такого експортного прориву називають подальшу лібералізацію торгівлі між Україною та ЄС та високі світові ціни на молочні продукти впродовж перших трьох кварталів року. І свою роль відіграла конкурентність української молочки на європейському ринку у літньо-осінній період.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы