Вже понад 95 000 аграріїв розраховують на підтримку в рамках ДАР

Новости Украина Вже понад 95 000 аграріїв розраховують на підтримку в рамках ДАР

Добавлено:


За неповні 6 місяців роботи Державного аграрного реєстру (ДАР) в ньому зареєструвалося понад 95 000 агровиробників. 75 % зареєстрованих в системі – це селяни-одноосібниками, ФОПи та юридичні особи становлять 25%. Такі дані наводяться на Урядовому порталі з посиланням на Міністерство агрополітики та продовольства.

Щодо регіонального розподілу за кількістю агровиробників, зареєстрованих у ДАР, впевнено лідирує Миколаївщина− понад 9 000 реєстрацій з серпня 2022 року. Високими показниками відзначаються Кіровоградська і Дніпропетровська області: майже 6 000 аграріїв від кожної. У  Вінницькій і Волинській областях мають понад 5 500 реєстрацій від кожної, до цього показника наблизились Одеська та Хмельницька області. Окрім того, відзначають позитивну динаміку реєстрації на Полтавщині − понад 3 500, Рівненщині − понад 3 000, Житомирщині та Чернігівщині− майже 3 000. Загалом, по всій країні фермери відчули переваги електронної платформи та продовжують активно реєструватися у ДАР.

Державний аграрний реєстр www.dar.gov.ua – це автоматизована електронна система, створена Мінагрополітики за технічної допомоги Світового Банку й коштів ЄС для ефективного і прозорого розподілу та адміністрування усіх видів підтримки для українських аграріїв: у межах державних програм, у вигляді грантів від міжнародних партнерів, а також будь-яких інших видів технічної допомоги.

За час роботи ДАР відбулася низка оновлень, неодноразово розширювався функціонал та інструментарій платформи. Зокрема, повноцінно впроваджені коштом Європейського Союзу та інших іноземних партнерів 4 програми підтримки малих агровиробників − бюджетна субсидія на 1 га сільгоспугідь і спеціальна бюджетна дотація на ВРХ (корови) усіх напрямів продуктивності (50 млн євро). Також реалізована перша гуманітарна допомога у вигляді засобів тимчасового зберігання зерна (рукавів) місткістю 200 тонн, реалізована у партнерстві з ФАО. В продовження цієї програми відкрита реєстрація для отримання комплектів спеціальної техніки для завантаження / розвантаження зернових рукавів.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы