В Україні запланували масштабну дерегуляцію бізнесу: від  агросектору до перукарень

Новини Украина В Україні запланували масштабну дерегуляцію бізнесу: від  агросектору до перукарень

Опубліковано:


Уряд активізував роботу з дерегуляції господарської діяльності та покращення бізнес-клімату. У 2023 Кабінет Міністрів році планує спростити чи удосконалити близько 40 процедур та умов провадження підприємницької діяльності. Ухвалено відповідний план заходів, про що йдеться в повідомленні Міністерства економіки України.

«Надзвичайно важливо в стислі терміни провести максимально потужну роботу з дерегуляції. Саме тому робота ведеться паралельно за багатьма напрямками – на рівні міністерств та відомств, які вивчають ситуацію, ведуть діалог з бізнесом та готують пропозиції щодо перегляду та удосконалення інструментів, на рівні Уряду, парламенту, Міжвідомчої робочої групи з дерегуляції.

Сьогодні ми затвердили плани заходів зі спрощення та удосконалення регуляторного середовища з конкретними термінами та очікуваним ефектом. Йдеться про спрощення умов для бізнесу в будівельній, транспортній галузі, енергетичній галузях, інших сферах. Мета залишається незмінною: створити максимально сприятливі умови для роботи бізнесу й, відповідно, розвитку економіки. Також реалізація заходів дозволить наблизити українські норми до норм ЄС та сприятиме євроінтеграції України», – зазначила Перший віцепрем’єр-міністр – Міністр економіки України Юлія Свириденко.

На повістці денній завдання з підготовки проєктів законодавчих та нормативно-правових актів, спрямованих на створення прогнозованого та ефективного регуляторного поля, де буде врегульовано економічні потреби бізнесу та функціональні можливості держави щодо захисту інтересів суспільства.

Основні напрямки:

  • спрощення адміністративних процедур регулювання господарської діяльності;
  • удосконалення процедур у медичній галузі та соціальній сфері;
  • спрощення умов провадження підприємницької діяльності в аграрній, будівельній, нафтогазовій галузі та електроенергетиці, у галузях транспорту, логістики, інформаційних і електронних технологій, у сферах екології, надрокористування, торгівлі, виробництва та реалізації товарів і послуг.

Значна частина запропонованих змін стосуватиметься покращенню бізнес-клімату для мікро-, малого та середнього бізнесу. Перегляд регуляторних актів, крім того відбуватиметься по результатам роботи Міжвідомчої робочої групи з питань прискореного перегляду інструментів державного регулювання. На першому засіданні МРГ рекомендувала КМУ скасувати 47% дозволів, ліцензій, декларацій погоджень тощо у сферах, формування регуляторної політики в яких здійснює Мінекономіки. В подальшому МРГ розгляне та запропонує рішення щодо оптимізації інструментів, які знаходяться у віданні інших міністерств та відомств.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы