Єврокомісари посилили боротьбу зі шкідниками рослин

Новини Украина Єврокомісари посилили боротьбу зі шкідниками рослин

Опубліковано:


Європейська комісія ухвалила тимчасову заборону щодо ввезення в ЄС деяких екзотичних шкідників.  Хоча вони поки що відсутні в Європі (в тому числі в Україні) та можуть становити фітосанітарну загрозу для посівів поширених на континенті культур. Про це говориться у повідомленні Держпродспоживслужби.

Зазначено, що набрав чинності Імплементаційний Регламент Комісії (ЄС) № 2022/1941 від 13 жовтня 2022 року про заборону інтродукції, переміщення, утримання, розмноження або випуску певних шкідливих організмів відповідно до статті 30(1) Регламенту (ЄС) 2016/2031 Європейського Парламенту та Ради.

Необхідність додаткових заходів пояснюється тим, що у партіях рослин, рослинних продуктів та інших об’єктів, які надходили до Євросоюзу з третіх країн, впродовж 2021 року були зафіксовані випадки виявлення шкідників рослин, не внесених до списку карантинних шкідливих організмів ЄС відповідно до Імплементаційного Регламенту Комісії (ЄС) 2019/2072 і які не регулюється згідно зі статтею 30(1) Регламенту (ЄС) 2016/2031.

Ці шкідники були виявлені кілька разів на кордонах Євросоюзу. Великі обсяги рослин-господарів продовжують імпортуватися з країн, де ці шкідники присутні, хоча вони становлять високий фітосанітарний ризик. Вважається, що існує безпосередня небезпека проникнення цих шкідників на територію ЄС. У зв’язку з цим були вжиті заходи з метою тимчасової заборони ввезення даних шкідників до Євросоюзу, до того часу, доки не буде проведено повний аналіз фітосанітарного ризику.

Введений в дію Регламент діятиме до 31 травня 2027 року. Вищенаведені шкідники не повинні ввозитися на територію ЄС, переміщуватися в його межах, утримуватися, розмножуватися чи розповсюджуватись на території Євросоюзу.

Chlorideavirescens – тютюнова совка. Шкідник поширений в Північній, Центральній і Південній Америці. Широкий поліфаг (55 видів з 14 родин), найбільше пошкоджує бавовник, тютюн, томати, салат, кабачки, кукурудзу, солодкий перець та інші.

Leucinodesorbonalis та Leucinodespseudorbonalis – баклажанові плодожерки.  Вони зустрічаються в Азії та Африці. В основному пошкоджують баклажан, але L. orbonalis може пошкоджувати інші пасльонові культури, такі як картопля, томат, стручковий перець однорічний. Шкідник також був виявлений на таких культурах: буряк, батат, манго, горох.

Resseliellacitrifrugis – цитрусова мошка. Пошкоджує цитрусові, поширений в Китаї. В міжнародній торгівлі розповсюджується з плодами цитрусових. Може також поширюватись з рослинами для посадки з плодами або ґрунтом.

Spodopteraornithogalli – жовто-смугаста совка. Шкідник поширений в Північній, Центральній і Південній Америці. Пошкоджує томати, цибулю, арахіс, капусту, перець, бавовник, батат, маніок, рис, квасолю, картоплю, кукурудзу, спаржу, сою, соняшник. льон, люцерну, тютюн, горох та інші. В міжнародній торгівлі розповсюджується з фруктами та овочами, рослинами для посадки, зрізаними квітами рослин-господарів, ґрунтом із країн, де зустрічається S. ornithogalli.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы