Гідрометцентр втішає: така погода озимим не зашкодить

Новини Украина Гідрометцентр втішає: така погода озимим не зашкодить

Опубліковано:


Тепла зима, що встановилися останнім часом, з епізодичним пониження температури сприяє гарній перезимівлі озимини. І хоча синоптики повністю не виключають настання морозів – та після теплого січня вкрай рідко буває холодний лютий. Про це говорить в коментарі УНН (https://www.unn.com.ua/uk/exclusive/2012609-ekspert-rozpovila-chi-spriyatliva-tsogorichna-) керівниця відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко.

 «Ситуація сприятлива, тому що ми маємо європейську зиму, і на сьогодні жодних ризиків для озимих культур немає. Морози, які були в середині місяця, з 11 по 15, найсильнішими спостерігалися на північному сході нашої країни, там було зниження до небезпечних значень для озимої пшениці, – підкреслила Тетяна Адаменко. – Однак ці зниження були короткотривалими, всього 1 день. Негативний вплив морозів проявляється після того, як спостерігаються такі зниження три та більше днів. Тобто зниження пройшло абсолютно безпечно».

Загалом, цьогоріч в Україні спостерігається аномально тепла зима: 1-20 січня в середньому температура була вища на 2,5 градуса за Цельсієм на сході та на 5 градусів – на заході та півдні України. «Ми маємо зараз абсолютно позитивні середні температури в січні, тому жодних ризиків для озимих немає. Навпаки, на півдні Одещини спостерігалася температура до 19 градусів. Там дуже пізні посіви, і таке накопичення тепла спричинило відновлення вегетації і навіть фазові зміни. Тобто, через пізні посіви в зиму рослини увійшли у фазу проростання зерна, що є дуже вразливою фазою. А тепер за рахунок зимового тепла вони підросли і утворили сходи», – зазначила Адаменко.

Поточна хвиля помірного похолодання також не становить загрози для посівів озимих культур. Малоймовірно, що до початку лютого будуть сильні морози. По словам керівниці відділу агрометеорології Гідрометцентру України, очікується зниження до -5…-10 градусів, але це буде абсолютно безпечно для посівів. І хоча розтанув сніг – що викликає певне занепокоєння – та вся волога пішла га створення нормальних вологозапасів на весну.

Надалі стан посівів залежатиме від температури повітря у лютому та наявності снігу. Сувора зима в цей період повністю не виключена, та історія метеоспостережень свідчить: після теплого січня вкрай рідко наступає холодний лютий. Щоправда, в такому разі трапляються заморозки у квітні-травні.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы