Солодка заборона: експорт цукру припинено до осені

Новини Украина Солодка заборона: експорт цукру припинено до осені

Опубліковано:


Україна заборонила експорт цукру на період з 5 червня по 15 вересня — до початку нового сезону цукроваріння. Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук у Telegram.

Відповідне рішення 30 травня ухвалив Кабінет міністрів, включивши цукор до переліку товарів, експорт яких підлягає квотуванню, на період з 5 червня по 15 вересня 2023 року з нульовою квотою.

Внесені зміни у додатки 1 і 5 до постанови КМУ N 1466 «Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2023 рік». Включено цукор (товарна позиція згідно з УКТЗЕД 1701) до додатку 1 «Обсяги квот товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню» Постанови N 1466 з обсягом квоти 0 тонн та періодом ліцензування з 5 червня по 15 вересня 2023 року, виключивши відповідну позицію цукру із додатку 5 «Перелік товарів, експорт яких підлягає ліцензуванню» зазначеної Постанови.

Нагадаємо, що у квітні світові ціни на цукор підскочили до максимуму з 2011 року. Рекордне зростання ф’ючерсів на біржі в Лондоні відбулося через очікуване падіння експорту цукру з Індії, яка є ключовою країною-постачальником. — Індії — ціна ф’ючерсів на цей продукт зросла до максимуму за 11 років. Втім, як пише Blomberg, ситуацію може стабілізувати рекордно високий урожай у Бразилії.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы