Сільгоспземля за кілька років подорожчає до 60 тис. грн/га

Новости Агротехнологии Сільгоспземля за кілька років подорожчає до 60 тис. грн/га

Добавлено:


Ціна на землю сільськогосподарського призначення за кілька років значно зросте. Таку думку висловив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький в інтерв’ю для  The Page.ua.

«Наразі середня ціна — приблизно 38 тис. грн за гектар. Ми очікуємо, що за два-три роки вона зросте до 55-60 тис. грн, а далі все залежатиме від економічної ситуації в країні, зростання ВВП та інших показників, які не мають стосунку безпосередньо до землі», — зауважив Тарас Висоцький.

Він нагадав, що нинішня модель ринку землі — результат суспільного компромісу. Завдяки цьому після запуску ринку не було жодних масових заворушень, протестів.

«З початком реалізації земель ми не бачимо тих ризиків, про неминучість яких говорили багато противників ринку. Обсяги продажів невеликі, немає розпродажу земель їхніми власниками, іноземці чи великі землевласники не скуповують землю в обхід закону.

Основний економічний ефект від запровадження ринку ми очікуємо у 2024 році, коли юрособи з українськими власниками зможуть купувати землю, інвестувати в системи зрошення тощо», — додав Тарас Висоцький.

Він також підкреслив, що змінювати наявну модель ринку зараз є недоцільним.

«Суспільство заспокоюється, налагоджуються бізнес-процеси, відпрацьовуються нотаріальні процедури. Через два роки розпочнеться новий етап роботи ринку землі, тоді, можливо, і знадобляться якісь корективи», — вважає перший заступник міністра.

Новости: Агротехнологии

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы