Роздрібні ціни на свинину відриваються від закупівельних

Новости Агротехнологии Роздрібні ціни на свинину відриваються від закупівельних
свинину

Добавлено:


Друга половина весни є традиційним періодом підвищення цін на ринку свинини через найбільшу споживчу активність. Щороку перед Великоднем пожвавлюється торгівля після зимового спаду попиту.

Про це йдеться у повідомленні Асоціації свинарів України.

Як зазначається, ціни на свинину перед святами будуть відрізнятися залежно від того, де м«ясо купувати. Так, наприклад, зміни цінників у супермаркетах переважно плавніші. При цьому окремі позиції можна придбати за нижчою ціною за рахунок акційної пропозиції від мережі.

«На продуктових ринках ціни напередодні свят можуть підніматися відчутніше. Тож якщо плануєте закуповувати свинину на ринках, зволікати до останніх днів перед Великоднем не варто», — рекомендують експерти.

Зміна цін в національних мережах роздрібної торгівлі зберігає певну прив’язку до закупівельних цін на свиней забійних кондицій, визнають в асоціації. Так, однією з причин нижчих споживчих цін нині є в тому числі нижчі ціни закупівлі живця: у першому кварталі 2021-го вони майже на 6% менші, ніж рік тому.

«Загалом зв’язок між динамікою цін реалізації живця та готової продукції впродовж року неоднорідний: співставлення цих показників за кілька останніх років свідчить, що коефіцієнт їх кореляції варіює в широких межах — від 40% до 90%. А значить, говорити, що ціна реалізації свиней — єдиний та основний чинник формування ціни для споживача, некоректно», — підкреслюють аналітики.

Наразі стимулом для росту цін є очікуване сезонне відновлення попиту, а обмежуючим чинником —погіршення купівельної спроможності населення. Проте останнім часом зв«язок між динамікою закупівельних та роздрібних цін істотно послабився, тож більший вплив мають інші фактори, вважають в асоціації.

Наразі роздрібні ціни на свинину нижчі, ніж роком раніше. Згідно з моніторингом цін національних торгових мереж, у середині квітня 2020-го середня ціна кілограма охолодженої свинини становила 131,6 грн/кг.

 

Новости: Агротехнологии

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы