Регіони, де найшвидше скорочується поголів’я корів

Новости Животноводство Регіони, де найшвидше скорочується поголів’я корів
корів

Добавлено:


Загальна кількість корів усіх форм власності за 9 місяців 2019 р. скоротилася на 4,8% — до 1,89 млн голів, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.


Про це, опираючись на дані Держстату, повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

«У господарствах населення скорочення зафіксоване на рівні 4,5% —  до 1,45 млн голів.  При цьому в річному вимірі втрати склали 67,9 тис. гол. Проте найбільшими темпами скорочується промислове поголів’я, яке забезпечує надходження левової частки валу промислового молока для переробних підприємств, — підкреслює він. — Так, за 9 місяців 2019 року скорочення корів на підприємствах склало 5,9% —  до 444,2 тис. голів.  Тобто за звітний період в Україні вирізали вже 28,1 тис. промислових корів».

Поголів’я зменшувалося у більшості регіонів. Найбільше воно скоротилося у чотирьох областях: Чернівецькій — на 19,4%, Луганській — на 16,9%, Запорізькій — на 13,9% та Рівненській — на 13%. Масштабне скорочення показали і «молочні» регіони країни. Найчисленніші кількісні втрати за рік відбулися на Полтавщині, там вирізали 5 тисяч голів, на Чернігівщині скорочення склало 3,5 тис. голів, на Сумщині — 3,2 тис. голів та на Вінниччині — 2,4 тис. голів.

За рік чисельність корів збільшилася лише на підприємствах Закарпаття — на 14,3%, до 0,8 тис. голів, та Тернопільщини — на 2,5%, до 12,3 тис. голів.

«Загалом, активне зменшення поголів’я дійної худоби серед підприємств у поточному році почалося з березня місяця, коли розпочалися розмови про впровадження ринку землі без гарантій та пільг для виробників молока. Відтоді воно скоротилося на 21,3 тис. голів з середньомісячними темпами скорочення в 2-2,5 тис. голів. Проте, починаючи з серпня, коли урядом було представлено концепцію впровадження ринку землі, тренд суттєво посилився і на даний час середньомісячне скорочення становить 4,8 тис. голів.

Додатковий психологічний тиск на фермерів спричинила невпевненість у збереженні програм держпідтримки тваринництва на 2020 рік», — підкреслив Володимир Андрієць.

 

Новости: Животноводство

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы