Просапна сівалка VEGA 8 PROFI від бренду ELVORTI: Перша українська сівалка для точного землеробства

Новости Техника Просапна сівалка VEGA 8 PROFI від бренду ELVORTI: Перша українська сівалка для точного землеробства
ELVORTI

Добавлено:


Три способи підвищити рентабельність вирощування сільгоспкультур. У кожному регіоні — своя проблема.


Різноманітні регіони України мають різні ґрунтово-кліматичні умови, що змушує кожного аграрія шукати свій підхід до вирощування сільгоспкультур. Головним джерелом родючості є вода, і з кожним роком на більшості територій нашої держави її стає дедалі менше. Посуха набуває звичного явища, та агрокліматичні зони зміщуються.

У такій ситуації однією з проблем є внесення добрив під час сівби. За умов достатнього зволоження ґрунту можна використовувати сухі мінеральні добрива. Це забезпечує сходи найважливішими елементами живлення на початковому етапі розвитку, сприяючи росту кореневої системи. Але, дивлячись на те, в якому регіоні ви хазяйнуєте виникає потреба у використанні стартових рідких міндобрив. На відміну від гранул, елементи живлення в такому разі потрапляють до ґрунту вже розчиненими. Навіть за повної відсутності вологи у ґрунті такі добрива (якщо вони, звісно, якісні) не спричиняють інтоксикації насіння та кореневої системи сходів. До того ж рідкі добрива цілковито позбавлено таких недоліків, притаманних гранульованим, як різнорозмірність, розсипчастість й ін.

Універсальне рішення

На сьогодні, аграрії потрапили в ситуацію, коли техніка, а саме — сівалки, не досконало відповідають сучасним вимогам. Не всі вони одночасно із сівбою можуть вносити сухі чи рідкі мінеральні добрива і майже жодна не працює з застосуванням технологій точного землеробства. А так, щоб можна було замовити будь-який з варіантів?

В Україні першим виробником сільськогосподарської техніки, що вивів на ринок подібний агрегат — є компанія ELVORTI, яка розробила універсальну просапну сівалку VEGA 8 PROFI, що розрахована на роботу за трьома основними напрямами:

 1. Висів насіння з одночасним внесенням гранульованих добрив;
 2. Висів насіння з внесенням рідких добрив;
 3. Застосування системи Automatic Drive для точного землеробства, зокрема, контролю висіву, вимкнення секцій і диференційованої сівби.

ELVORTI

Сучасна сівалка повинна працювати за допомогою технологій точного землеробства. Це ще один інструмент, за допомогою якого власник агрегату може значно покращити якість висіву і зменшити витрати посівного матеріалу й добрив.

Основні переваги системи Automatic Drive, яка встановлюється на VEGA 8 PROFI:

 1. Зменшення витрат на посівний матеріал до 3 у.о. на га;
 2. Підвищення прибутковості – врожайність підвищується до 17%;
 3. Доступність сівалки – на 100% привабливіша;
 4. Зменшення витрат на технічне обслуговування до 400 у.о. на рік;
 5. Переваги державної компенсації – 25%;

Для аграріїв, які впроваджують сьогодні новітні технології, сівалка VEGA 8 PROFI з системою Automatic Drive — перша українська сівалка для точного землеробства оснащена електродвигунами, що забезпечують завдану норму, надійність і точність висіву та поєднують простоту обслуговування. Регулювання норми висіву оператор проводить із кабіни трактора. На сівалках VEGA 8 PROFI встановлюється система Graham Command PRO (країна-виробник США) — унікальна безпровідна система з електроприводами. Керування системою здійснюється оператором за допомогою планшета на базі операційної системи Android. Спеціально встановлений Bluetooth-модуль на сівалці в інтерфейсній платі, призначений для зв’язку з планшетом, що виключає необхідність використання дротового з’єднання сівалки з трактором. Отже, власник може вести легко точний облік засіяної площі й контролювати якість висіву в кожній ділянці поля.

Система Graham Command PRO здійснює:

 • індивідуальне автоматичне вимкнення секцій;
 • порядний контроль змінної норми;
 • компенсацію на поворотах;
 • ручний або автоматичний контроль норми висіву (Rx карти завдань);
 • контроль якості сівби;
 • звіти по картах фактичного внесення;
 • статистику сівби — пропуски, двійчатки (сингуляція).

Взагалі, сівалка VEGA 8 PROFI є достойним конкурентом найсучасніших агрегатів імпортних виробників. У 2020 році ця модель отримала понад десять конструктивних оновлень, спрямованих на підвищення надійності конструкції та зручності роботи. Всі ці покращення сівалки VEGA 8 PROFI дозволили ELVORTI збільшити гарантійний наробіток сівалки в 4 рази — з 240 до 1000 га і розширити гарантію на сівалку до 2 років.

Одна з модифікацій сівалки VEGA 8 PROFI дає змогу вносити рідкі комплексні добрива одночасно з висівом насіння. З цією метою на сівалку встановлюється бак для рідких добрив місткістю 1100 л. На дні бака передбачено кран для зливу залишку рідких добрив. Зазначимо також наявність двох додаткових місткостей: (1) бак на 50 л для промивання системи; (2) бак на 15 л з технічною водою для миття рук, інтегрований в основний бак.

Як засвідчують результати випробувань оновленої моделі VEGA 8 PROFI з можливістю внесення рідких комплексних добрив, така технологія дає змогу істотно підвищити шанси на отримання якісних дружних сходів рослин, зокрема, кукурудзи, соняшнику та сої.

Відмінно себе показує і модифікація VEGA 8 PROFI із системою внесення гранульованих добрив у тих регіонах, де випадає більш-менш нормальна кількість опадів. У всякому разі одна з головних переваг цієї розробки конструкторів ELVORTI — універсальність, що дозволяє працювати за різних умов і технологій.

Сукупна місткість бункерів для насіння в сівалці VEGA 8 PROFI становить 416 л, а для твердих міндобрив — 680 л. Це забезпечує високу продуктивність роботи моделі — в середньому 20 га без додаткової заправки. Пластикові бункери виготовлено з високоякісного поліетилену, що забезпечує істотно меншу вагу бункера, а також його стійкість до корозії та вібрацій. Аналогічно до цього, використання високоміцних труб європейських сталей дало змогу зменшити вагу конструкції рами за одночасного збільшення її міцності й жорсткості, що знижує витрату пального.

Основою концепції моделі VEGA 8 PROFI є унікальний висівний апарат PROFI, який забезпечує точне однозернове дозування і висів насіння. Висів здійснюється за допомогою дводискового сошника, тиск якого на ґрунт сягає показника 280 кг.

Ми пропонуємо вам ознайомитися з досвідом і враженнями від роботи VEGA 8 PROFI, котрими з нами поділилися представники аграрної науки та агровиробництва.

Науковець
Оксана Єременко, професор кафедри рослинництва Таврійського державного агротехнологічного університету (м. Мелітополь, Запорізька обл.)

— Ми вже протягом багатьох років співпрацюємо з компанією ELVORTI з метою випробування можливостей їхніх нових моделей техніки. Конструкція просапної сівалки VEGA 8 PROFI із системою внесення рідких мінеральних добрив від ELVORTI дає змогу агрономові вносити рідкі мінеральні добрива безпосередньо під час сівби. Це надзвичайно актуально для південних областей України, де з року в рік спостерігаються тривалі посушливі періоди. В ефективності такого способу живлення ми переконалися, зокрема, аналізуючи результати роботи сівалки VEGA 8 PROFI із системою внесення рідких мінеральних добрив від ELVORTI. Головне для нас — ми отримали одночасні міцні сходи соняшнику, що є неодмінною передумовою одержання високого врожаю та оптимізації подальшого догляду за посівами. Також хочу зазначити абсолютну відкритість менеджменту компанії ELVORTI та його готовність до діалогу з науковцями і співпраці з агровиробниками. Інженери компанії оперативно реагують на побажання та зауваження щодо тих чи інших елементів конструкції моделей техніки, вдосконалюючи їх згідно з реальними практичними вимогами аграріїв і вчених.

Практик
Олексій Меркулов, головний агроном ТОВ «Енергія-2000» (Запорізька обл.)

— Поля нашого господарства розташовані в одній із найпосушливіших зон України. Сукупна річна кількість опадів не перевищує 300 мм. Відповідно, вирощувати таку важливу для економіки господарства культуру, як соняшник із кожним роком стає дедалі складніше. З цією метою у 2020 році було вирішено про застосування нової технології — висіву насіння зі стартовим внесенням рідких комплексних добрив, що дає змогу зробити мінеральне живлення рослин доступнішим.

Щоб перейти до рідкого старту, нам потрібен був спеціальний посівний агрегат. Ми зупинилися на українських сівалках VEGA 8 PROFI із системою внесення рідких мінеральних добрив від ELVORTI, орієнтуючись на низку критеріїв вибору. По-перше, протягом майже десяти років ми використовуємо техніку цього виробника і жодного разу не мали ніяких проблем. По-друге, на користь VEGA 8 PROFI із системою внесення рідких мінеральних добрив зіграла її оновлена сучасна конструкція, яка дозволяє використовувати найсучасніші технології та прийнятна ціна.

Обидві сівалки, що ми придбали — VEGA 8 PROFI із системою внесення рідких мінеральних добрив у VEGA 8 PROFI з електроприводом — разом засіяли 700 га соняшнику. Швидкість сівби становила 8–9 км/год, а продуктивність одного агрегату впродовж робочої зміни сягала 35–40 га. Як стартове живлення використовували комплексне добриво в нормі 40–45 л/га, до складу якого входили азот, фосфор і калій 3 : 18 : 18.

ELVORTI

Одразу хочу сказати, що я приємно вражений агрономічними й організаційними результатами використання посівного агрегату ELVORTI. Ми отримали міцні дружні сходи соняшнику з розвиненою кореневою системою. Також завдяки чіткій роботі системи контролю VEGA 8 PROFI ми заощадили кошти принаймні в таких аспектах.

По-перше, контролювати витрату рідких добрив набагато простіше, ніж гранул. Електроніка точно встановлює й утримує норму внесення в розрахунку на 1 га.

По-друге, для обслуговування двох сівалок VEGA 8 PROFI було достатньо одного водія із цистерною для рідких добрив. Заправка місткостей на сівалках повністю автоматизована, що дозволило істотно спростити роботу.

Щодо конструкції сівалки VEGA 8 PROFI з електроприводом, вона оптимально пристосована до роботи за технологіями точного землеробства. Цією сівалкою ми засівали соняшником передусім поля неправильної форми, бо тут дуже вдало реалізовано систему вимкнення секцій. Також завдяки цьому ми заощадили до 5% посівного матеріалу.

Що ще важливо: конструкція сівалки дозволяє вносити не лише стартові добрива, а й інші хімічні препарати — гербіциди, фунгіциди, інсектициди, різноманітні стимулятори рослин безпосередньо в ґрунт. Наприкінці, хочу зазначити, що сівалки ELVORTI нічим не поступаються посівним агрегатам закордонних виробників.

Новости: Техника

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы