Прямі втрати аграріїв через війну становлять майже $9 млрд

Новини Украина Прямі втрати аграріїв через війну становлять майже $9 млрд

Опубліковано:


Сума прямих збитків, завданих АПК України внаслідок війни, станом на 24 лютого 2023 року складає $8,7 млрд. Про це йдеться в повідомленні Української Зернової Асоціації з посиланням на дані Київської школи економіки (KSE).

Згідно методології дослідження, підрахунок прямих втрат агросектору та сільськогосподарської інфраструктури включає такі основні складові: сільськогосподарську техніку; елеватори та зерносховища; загибель тварин та забій тварин внаслідок неможливості їх утримання; пошкодження насаджень багаторічних культур; бджільництво; фактори виробництва та готової продукції через їх пошкодження та крадіжки. Аналітики KSE зазначають, обрахунки втрат земельного фонду будуть оцінені у іншому звіті.

«Найбільша частка втрат належить втратам через знищення та пошкодження сільськогосподарської техніки, внаслідок чого оціночні втрати сільгоспвиробників складають понад $4,65 млрд. Другою за розміром категорією є втрати через знищення та крадіжки виробленої продукції, сукупна вартість знищеної та вкраденої продукції оцінюється в $1,87 млрд», — підкреслюють аналітики.

Істотних втрат таж зазнала інфраструктура для зберігання виробленої агропродукції. Сумарна ємність зруйнованих зерносховищ сягає 8,2 млн т, а ємність пошкоджених зерносховищ сягає 3,25 млн т потужностей одночасного зберігання. Вартість відновлення зруйнованих потужностей оцінюється у $1,33 млрд.

Відповідно до розрахунків KSE на основі даних Державної служби статистики України, середньорічна площа лісових насаджень, загиблих внаслідок лісових пожеж, складає 5,27 тис. га. Втрати лісового фонду внаслідок лісових пожеж оцінюються у понад 82,9 м³ деревини оцінковою вартістю у $4,5 млрд.Зазначається, що загалом станом на лютий 2023 року загальна сума збитків, завданих інфраструктурі України через повномасштабне вторгнення росії, збільшилася ще на $6 млрд і складає $143,8 млрд (за вартістю заміщення).

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы