Поставки фруктів і овочів до ЄС розблоковані

Новости Евросоюз Поставки фруктів і овочів до ЄС розблоковані
фруктів і овочів

Добавлено:


Європейська Комісія сьогодні оновила список країн, декларації яких щодо відсутності випадків виявлення таких карантинних організмів, як Enarmonia prunivora Walsh, Grapholita inopinata Heinrich, Rhagoletis pomonella (Walsch), Guignardia piricola (Nosa) Yamamoto, Tachypterellus quadrigibbus Say, Neoleucinodes elegantalis (Guen?e) та Tephritidae (non-European), були прийнятий Єврокомісією.


Як повідомляє Українська плодоовочева асоціація (УПОА), у цьому списку тепер є і Україна, а це значить, що з сьогоднішнього дня українські експортери яблук і тепличних овочів можуть безперешкодно експортувати продукцію в країни ЄС. Правда, українська декларація не завантажується, в той час як декларації інших країн доступні, але, це, як припускають в асоціації, технічна помилка.

В УПОА зазначають, що від тимчасової неможливості постачати продукцію в країни ЄС українські постачальники яблука практично не постраждали, а експортери тепличних овочів втратили всього близько одного тижня продажів.

«Українські чиновники продовжують стверджувати, що ніякої заборони поставок не було, і що все добре, і вони «неодноразово інформували виробників про зміну умов поставок». Однак такі твердження абсолютно не відповідають дійсності — і це можуть підтвердити всі експортери, які не могли постачати до сьогоднішнього дня в ЄС зазначені продукти, починаючи з першого вересня», — говорить керівник Української плодоовочевої асоціації (УПОА) Федір Рибалко.

За його словами, керівництво Мінагропроду відверто лукавить, кажучи про те, що бізнес повинен був звертатися в Дежпродспожівслужбу за отриманням підтвердження поставок з місць, вільних від шкідливих організмів, тому що питання вирішувалося звичайним поданням декларації, що міг зробити виключно компетентний орган держави, і жодним чином не бізнес.

«Як бачимо — вони це зробили вже після введення заборони, коли ми стали звертатися і скаржитися на зупинку експорту. Питання дуже швидко вирішилося. На відміну від чиновників Суринаму, Сербії, Уганди і багатьох інших країн, наші чиновники просто забули це зробити, тобто проявили звичайну недбалість, яка, на щастя, привела до втрати всього одного тижня торгових можливостей, але в масштабах країни — це реальні недоотримані кошти. Це і втрата валютних надходжень, і втрата доходів виробників. Адже цю декларацію можна було подати ще в березні або квітні і продовжувати спокійно і безперебійно працювати», — зазначає керівник УПОА.

В УПОА уточнюють, що у зв«язку з ліквідацією Міністерства аграрної політики та продовольства України і приєднання його до Мінекономіки і торгівлі, в учасників ринку виникають серйозні побоювання щодо функціональності системи безпеки продуктів харчування і можливостей забезпечення доступу до ринків інших країн.

Новости: Евросоюз

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы