Попри війну, виробництво сої зросло до 3,7 млн тонн

Новини Украина Попри війну, виробництво сої зросло до 3,7 млн тонн

Опубліковано:


Торік в Україні під сою було засіяно понад 1,5 млн га землі та зібрано 3,7 млн тонн врожаю, що на 7% більше, ніж в 2021 році. Про це повідомляють в Мінагрополітики.

Зазначається, що соя є критично важливою культурою для європейських поставок протеїну. І близько 658 тис тонн української сої (17,5% загального виробництва) сертифіковано як таку, що відповідає принципам сталості. Вона не є генномодифікованою та вирощена на земельних ділянках без вирубки лісів та зміни цільового землекористування, згідно стандартів Асоціації «Дунайська Соя». Це гарантує суворе дотримання норм Євросоюзу щодо системи захисту рослин, скорочення викидів парникових газів і простежуваності до поля. Такі нові вимоги ЄС (EU FECR) щодо поставок сировини, ризикованої для лісів та еко-систем, вступають в дію в 2024 році.

Підкреслюється, що такий суттєвий результат досягнуто завдяки реалізації Програми Протеїнового Партнерства. Вона спрямована на стимулювання виробництва не-ГМ сої сталим способом для подальших поставок в країни Європи. Партнери інвестують у діяльність із розповсюдження агрономічних знань і сертифікацію фермерів та елеваторів в Боснії та Герцеговині, Молдові, Сербії та Україні.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы