Плавучі сонячні електростанції захистять аграріїв від посухи

Новини Украина Плавучі сонячні електростанції захистять аграріїв від посухи

Опубліковано:


Прогнозується, що літо 2023 на півдні континенту буде ще більш посушливим, ніж тогоріч. Втім, агровольтаїка і плавучі сонячні електростанції можуть стати розв’язанням проблеми посухи в низці країн ЄС, повідомляє EastFruit.

В останньому звіті Об’єднаного дослідницького центру ЄС (JRC) про посуху в Європі прогнозується, що літо 2023 року буде ще більш посушливим, ніж минулого року. Ситуація в Іспанії, північній Італії та Франції особливо викликає “занепокоєння з приводу водопостачання для потреб людей, сільського господарства та виробництва енергії”.

Дуже посушливі умови вже спостерігаються в регіонах на півдні Іспанії, оскільки обсяги водних резервів Іспанії перебувають на рекордно низькому рівні, а канали пересихають. Через те, що запаси води в країні на 50% нижчі від необхідних, а посуха торкнулася 80% іспанської сільської місцевості, Іспанія зіткнулася з надзвичайною ситуацією в країні.

Цю проблему можна вирішити, знайшовши нові моделі використання, повторного використання і збереження води; ось тут і приходять на допомогу агровольтаїка і плавучі сонячні станції. 

Технологія агровольтаїки предбачає комбінацію вирощування ягід і виробництва сонячної енергії в одному проєкті. Це сектор із величезним потенціалом, що швидко зростає. Він ефективно об’єднує два основні сектори економіки: сільське господарство та енергетику. Земля використовується як для сільськогосподарського виробництва, так і для виробництва фотоелектричної (PV) енергії. Оскільки сільське господарство особливо вразливе до зміни клімату, сонячні технології можуть бути легко інтегровані в сприятливі для природи сонячні об’єкти, включно з проєктами подвійного землекористування, такими як наземні плавучі фотоелектричні системи й сільськогосподарські фотоелектричні системи.

Застосовувані безпосередньо на поверхні штучних водойм, таких як водосховища, плавучі сонячні панелі стають дедалі популярнішими по всій Європі. Португальська компанія EDP вже побудувала найбільший в Європі плавучий сонячний парк на водосховищі. Він складається з 12 000 сонячних панелей і по довжині дорівнює чотирьом футбольним полям. Ці сонячні панелі безпосередньо запобігають надмірному випаровуванню води.

Дослідження 2021 року, присвячене аналізу плавучих панелей на водоймах, показало, що випаровування скоротилося на 42%. Плавучі панелі можуть бути на 10-15% ефективнішими через водяне охолодження. 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы