Підсумки року: Прибутковість молока встановила антирекорд

Новости Украина Підсумки року: Прибутковість молока встановила антирекорд
молока

Добавлено:


2021 р. за прибутковістю для виробників молока був одним з найгірших за останні роки.

Про це на своїй сторінці в Facebook розповів економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак, аналізуючи показники умовного індексу прибутковості молока (УМІ).

«В 2021 році виробники молока заробили на 14% менше, ніж в 2020 році і настільки ж менше, як в середньому за останні 5 сезонів до цього. 2021 рік був найгіршим за останні 6 сезонів і одним з найгірших з точки зору прибутків історично. Гірше було лише в кризових 2015-16 рр.», — додав він.

Ярмак пояснив, що прибутковість виробництва молока в Україні минулого року падала значно швидше, ніж ефективність його виробництва і швидше приблизно в 5-7 разів, ніж прибутковість переробки молока.

«Це дзвіночок для фермерів — кооперація буде єдиним виходом — на переробників годі сподіватися», — зазначив він.

Експерт прогнозує зниження прибутковості і надалі.

«Найчастіше УМІ в січні знижується, частково тому, що падає попит. Середнє падіння УМІ за останні 10 років в січні становило 2%, а в останні роки в січні УМІ падав постійно, причому темпи падіння мали тенденцію до прискорення.

При цьому світовий ринок молокопродуктів впевнено зростав. Білок і сир оновили рекорди, а жир молочний наблизився до рекордів. Але наші переробники навряд чи зможуть скористатися цим трендом. Та ми й так знаємо, що ціни виробникам на молоко знизили. Тому, очевидно, УМІ все-таки знову впаде в січні 2022 року й криза прибутковості молочного виробництва поглибиться», — підсумував Андрій Ярмак.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы