Падіння цін на живих свиней: хто спровокував і що робити?

Новости Украина Падіння цін на живих свиней: хто спровокував і що робити?
свиней

Добавлено:


З 12 березня в Україні запроваджено карантин, як система заходів боротьби з пандемією COVID19. Ця ситуація породжує непевність щодо перспектив у всіх галузях сільського господарства, що для недоброчесних гравців ринку стало приводом заробити більше та якнайшвидше. Не винятком у цьому сенсі стало  свинарство.

Про це розповів у інтерв’ю журналісту видання AgroOne виконавчий директор Асоціації «М’ясної галузі» Микола Бабенко.

За його словами, користуючись невизначеністю, на початку карантину низка виробників свинини спекулятивно підняли ціни на живих свиней із 45 грн/кг до 52 грн/кг, що змусило і м’ясопереробні підприємства збільшити відпускні ціни для торговельних мереж.

– З одного боку свинарів можна зрозуміти: собівартість виробництва у багатьох із них дорівнює 40 грн/кг, і є спокуса заробити якнайбільше та якнайшвидше. – пояснив експерт.

На противагу свинокомплексам, виробники курятини знизили ціни на свою продукцію. В результаті впродовж перших трьох тижнів дії карантину обсяги споживання, продажу та забою свиней упали на 30% відсотків, а обсяги продажу курятини зросли на 20%.

В подальшому, з падінням попиту з боку підприємств м’ясопереробної галузі на свиней ціна на них поступово знизилася і вже в деяких областях України вона сягнула рівня 40 грн/кг.

У результаті попит споживачів м’яса на свинину впав, і такий стан справ є програшним як для виробників, так і для переробників свинини.

На думку Миколи Бабенка, щоб убезпечити себе від отримання збитків, свинарі мають якнайшвидше знизити собівартість своєї продукції.

Враховуючи актуальні ринкові ціни на зерно, свинокомплекси мають достатній потенціал, аби зменшити собівартість 1 кг живої маси до 25 грн/кг. Це дасть їм змогу заробляти понад 1000 грн з кожної вирощеної свині, навіть за нинішніх економічних умов.

Олександр Кривенко

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы