Падіння цін на біодизель вбиває прибутковість ріпаку

Новини Украина Падіння цін на біодизель вбиває прибутковість ріпаку

Опубліковано:


Українські аграрії робили значні ставки на ріпак як високоприбуткову культуру цього сезону. Але зниження цін на нафту та біодизель може призвести до обвалу цін. Погіршує ситуацію обмеження українського експорту п’яти культур до ЄС, до яких входить ріпак. 

Про це йшлося під час брифінгу, організованого аналітичним центром кооперативу «ПУСК» (ВАР). Аналітики зазначили, що ціни на біодизель знижуються вже півроку.

  • Наразі очікується підвищення процентної ставки в США, що тисне на ринок нафти та інших енергоносіїв, включаючи біодизель. Це буде сприяти зниженню цін на ріпак. До того ж в ЄС розраховують на гарний врожай олійної, що знизить європейський попит на український ріпак на старті збиральної кампанії. В Україні також прогнозується значний валовий збір олійної на рівні 3,7 млн тонн.

Новий врожай ріпака наразі контрактує за форвардами Німеччина по ціні 385-390 євро за тонну. Виходячи з високої очікуваної пропозиції ріпака у липні,  ціна може знизитися на  40-50 євро за тонну.

  • Погіршує ситуацію очікування, що ЄС продовжить до кінця року заборону на імпорт п’яти культур з України, до яких входить ріпак. В такому випадку Польща зникає як покупець українського ріпаку. Одеські порти з високою ймовірністю не  зможуть відправляти ріпак у липні, вся пропозиція перейде на малі порти. Тож можна очікувати провалу цін у період липень-серпень.

Попит на український ріпак може відновитися восени, коли ЄС вже переробить власний врожай. 

Також певну роль може зіграти і розвиток вітчизняних переробних потужностей. Так, з 1 червня має відкритися завод з переробки ріпаку компанії «Віктор і К» (ТМ «Королівський смак»). На новому заводі збудували маслосховище та сучасний елеватор силосного типу. В рамках цього проєкту започатковане сучасне виробництво з використанням найновіших інженерних технологій. 

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы