Озимим треба забезпечити безконкурентне середовище для росту

Новости Агротехнологии Озимим треба забезпечити безконкурентне середовище для росту
Озимим

Добавлено:


Незвично високі температури цієї зими та відсутність снігового покриву в більшості регіонів дали можливість перезимувати численним бур’янам. І ослаблені озимі зернові культури наразі опинилися в зоні ризику, адже сегетальна рослинність уже впевнено конкурує з ними за світло, вологу та елементи живлення, що не може не вплинути на майбутній рівень урожайності.

Про це повідомляють фахівці компанії UKRAVIT.

«Завдання кожного аграрія навесні — забезпечити посівам озимини безконкурентне середовище для росту та розвитку, — відзначає керівник агрономічного департаменту UKRAVIT Олександр Мигловець. — Тож гербіцидні обробки мають надзвичайно велике значення для забезпечення високої врожайності озимих зернових культур, особливо в поточному сезоні. Для надійного контролю забур’яненості я б рекомендував віддати перевагу системним препаратам, адже завдяки своєму механізму дії вони швидко та ефективно знищують небажану рослинність, і культурні рослини можуть безперешкодно розвиватися і споживати усі необхідні елементи живлення».

За його думку, найкращим вибором в умовах сезону-2020 є гербіциди Агент (2,4-Д 2-етилгексиловий ефір, 452 г/л, у кислотному еквіваленті, 300 г/л + флорасулам, 6,25 г/л) та Вейрон (флуметсулам, 120 г/л + флорасулам, 80 г/л).

«Агент здатен контролювати широкий спектр однорічних, у тому числі стійких до 2,4 Д, та деяких багаторічних дводольних видів бур’янів. Він характеризується швидкою дією на бур’яни, що особливо важливо в умовах нетипової зими, яка була цьогоріч. Препарат має досить широке технологічне «вікно» застосування — до другого міжвузля включно — і може вноситися у ширшому інтервалі температур порівняно з іншими препаратами на основі 2,4 Д. При цьому він не має післядії на наступні культури у сівозміні», — зазначає Олександр Мигловець.

Він звертає увагу, що Вейрон застосовується для ефективного знищення однорічних і деяких багаторічних бур’янів, у тому числі стійких до сульфонілсечовин, і є незамінним у контролі падалиці соняшнику (звичайної, стійкої до трибенурон-метилу, імазамоксу та імазапіру), а також підмаренника чіпкого — навіть у перерослій фазі (до 14 кілець), що є доволі поширеним на всій території України.

«Однією з головних переваг даного гербіциду є надзвичайна толерантність до зернових культур, а також широке технологічне «вікно» застосування — від початку кущення до прапорцевого листка включно. Якщо ж ваші поля потерпають ще й від злакових бур’янів, препарат чудово поєднується із протизлаковими гербіцидами. Та головне, обробка має бути проведена своєчасно — тільки так аграрій може розраховувати на щедрий врожай та успішний сезон», — уточнює Олександр Мигловець.

Новости: Агротехнологии

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы