Особливості роботи агронома в умовах війни

Новини Украина Особливості роботи агронома в умовах війни
Агроном

Опубліковано:


Є хибна думка, що війни трапляються виключно через прорахунки та амбіції політиків, а результат військових дій пов’язаний лише з оборонною міццю країни. Загалом наші пращури, якщо пригадати, билися «за п’ядь землі», у перекладі на сільську мову — за ріллю. А на ріллі головна людина — землероб, усіма діями якого керує фахівець у галузі ведення рільництва – його величність Агроном. З чого логічно припустити, що в питаннях миру і війни агрономи іноді будуть важливішими за генералів.

Агрономи стають все більш популярними на ринку праці в Україні. Згідно з дослідженнями вакансії для агрономів є по всій країні (неокуповані території). І це зрозуміло, адже сільське господарство України, під час загарбницької війни росії, повинно забезпечувати фронт та тил продовольством, а промисловість — сировиною. Окупанти знівечили та захопили величезну територію родючих земель, на якій до війни вирощувались зернові та технічні культури. На плечі агрономів на працівників с/г лягло відповідальне та важке завдання — у найважчих умовах забезпечити “хлібом” наші війська на фронті та мирне населення у тилу. 

Специфіка професії

Сучасний агроном — спеціаліст сільськогосподарського виробництва який знає все, що пов’язане із землею і що на ній росте. Йому відомо:

  • як і в який час необхідно висаджувати рослини,
  • яким чином доглядати за ними,
  • які та коли застосовувати добрива,
  • скільки добрив треба вносити для отримання хорошого врожаю,
  • як підвищити родючість ґрунтів,
  • який вибрати спосіб боротьби з польовими шкідниками чи природними катаклізмами,
  • як зберігати та переробляти продукцію рослинництва.

Оскільки сьогодні більшість робіт на полях виконують машини, агроном розуміється і на сільськогосподарській техніці. Крім того, працює він не лише із землею, насінням, добривами, а й з людьми: організує їхню працю, надає необхідну допомогу.

Сьогодні без агронома в нашій країні не обходиться жодне сільськогосподарське підприємство. Професійний агроном, який досконало знає свою справу, може працювати як в різних великих сільськогосподарських холдингах країни, так і в невеликих фермерських господарствах. А також реалізовувати свій творчий потенціал в оранжереях, розплідниках, теплицях, науково-дослідних та освітніх інститутах.

Кар’єрне зростання у цій професії може бути пов’язане як з науково-методичною роботою, наприклад, у галузі селекції, створення нових сортів рослин, так і з адміністративною діяльністю, оскільки агроном може згодом стати директором підприємства. Можна засновувати своє фермерське господарство та успішно реалізувати себе у сфері агробізнесу.

Знання та навички

Агроном повинен уміти організувати виробництво сільськогосподарських культур, розуміти принципи сівозміни, внесення добрив та інших прийомів агротехніки, володіти організацією насінництва, отримання нових сортів, проведення наукових досліджень про. Для цього необхідно знати загальну біологію та ботаніку, землеробство, рослинництво, агрохімію, меліорацію, основи селекції та насінництва, економіку галузі.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы