Оприлюднено прогноз врожаю пшениці у 2020 році

Новости Украина Оприлюднено прогноз врожаю пшениці у 2020 році
пшениці

Добавлено:


В цілому перезимовка озимини в Україні пройшла добре, якщо не брати до уваги того, що на полях у цьому році не було снігу. А ось відсутність весняних опадів у аналітиків викликає тривогу – зволоженість грунту в південних регіонах практично нульова, вважає провідний експерт зернового ринку Єлизавета Малишко. Про це повідомляє Elevatorist, пише agronews.ua.

Особливо критична ситуація на півдні України. «Якщо дивитися дані по Одесі з січня, то кількість опадів, що випала, не надто критично відрізняється від норми. Але верхній шар грунту сухий, це реальна проблема. Зараз зволоженість там з першої декади квітня практично дорівнює нулю», – каже фахівець.

Деякі пшеничні поля в Бессарабії після зимово-весняної посухи виявилися малопридатні для відновлення. На південний захід України припадає найбільший дефіцит вологи – за 90 днів там випало менше 40 мм опадів, що є критичним. По всій іншій Україні ця ситуація виглядає не так однорідно.

«Є і середньозволожені, що не настільки сухі ділянки ґрунту. На півдні Київської області – так, грунт дуже сухий, дуже потрібно зволоження. Але при травневих дощах озима пшениця там може дати непоганий урожай », – говорить Єлизавета Малишко.

Для того, щоб розуміти, наскільки відсутність опадів в березні-квітні критично для врожайності, аналітики «УкрАгроКонсалту» побудували графіки для Вінницького регіону – динаміка зміни врожайності в цьому регіоні найближче до того, що відбувається в цілому по Україні. Аналіз показав, що опади в березні-квітні прямо не впливають на фінальну врожайність. По-іншому йдуть справи з травневими опадами. Тільки в ті роки, коли травневі опади перевищували норму, або хоча б досягали її – врожайність озимої пшениці була вищою тренда.

«Таким чином, на сьогоднішній момент «УкрАгроКонсалт» визнає, що врожайність озимої пшениці, можливо, буде нижче трендової. Ми зараз закладаємо порядку  5%  зниження врожайності від тренда і більш  5% (5,2%)  від минулого року. Вважаємо, що в разі випадання нормального кількості травневих опадів, урожай пшениці може скласти  25,9  млн т. Це набагато нижче, ніж  28,3  млн т в минулому році, але тим не менш, це досить високий показник врожаю по пшениці. В цьому випадку експортний потенціал України може скласти  17,2  млн тонн», – прогнозує експерт.

Новости: Украина

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы