Недооцінені технології минулого

Новини Техника Недооцінені технології минулого

Опубліковано:


Я з 16 років працюю на тракторах: спочатку в колгоспі, потім у сімейній оренді, яку в 1989 році організував мій батько, а з 1991 року – у фермерському господарстві мого батька.

Великою проблемою в роботі на тракторах влітку була спека. Працювати потрібно, не дивлячись на спеку, а температура у тракторі та у комбайні могла досягати 40-60 градусів. А це сильно вимотує механізатора .

У ті часи поставити кондиціонер було неможливо, таке бажання можна було порівняти з фантастикою. Для того, щоб врятуватися від спеки, на комбайни Нива та Колос у ті часи ставили жалюзі. На тих комбайнах, де стояли жалюзі, було набагато легше працювати, у кабіні було прохолодніше, тому що в кабіну не потрапляли прямі сонячні промені і механізатору достатньо було одного маленького вентилятора.

Час йде і в Україні стало не проблемою поставити кондиціонери, але є багато «але». Ну, по-перше, це ціна. Дешевий кондиціонер довго не працює, а дорогий – дорого. Друга проблема – це те, що часто механізатори хворіють від перепаду температури і тому багато хто не вмикає кондиціонери, хоча вони й стоять. Ну, а третя проблема – це те, що вони часто ламаються, і іноді це не залежить від того, дешевий чи дорогий кондиціонер.

Кілька років тому мені прийшла ідея спробувати сконструювати жалюзі на мій МТЗ-892, в якому стояв кодиціонер. У мене є обладнання, на якому я, до речі, виготовляю вироби свого винаходу. Це ящик-сидіння до тракторів Беларус та ящики-трансформери для інструменту на трактори.  Після того, як я поставив жалюзі на трактор, я був приємно вражений: у тракторі було набагато комфортніше сидіти без працюючого кондиціонера.

Багато хто обклеював скло кабіни сонцезахисною плівкою з надією, що вона захистить від сонячних променів. Плівка частково захищає від сонячних променів, але вона нагріває скло і від скла, як від духовки, температура передається в кабіну, ну, і звісно, у кабіні температура стає як у духовці. Сонцезахисна плівка допомагає на легкових авто і тільки на швидкості, тому що зустрічний вітер охолоджує скло і кабіну скло не нагріває.

Жалюзі ж покривають тінню скло, і мало того, що промені не потрапляють у кабіну, так ще ж і не нагрівається скло.

Ще один плюс жалюзі – це те, що, навіть коли стоїть кондиціонер, то він може працювати з меншою потужністю, менше холодити, бо у кабіні тінь і, як то кажучи, не боряться вогонь з льодом.

У перших жалюзі я використовував профільну трубу 15х15 мм і оцинкований лист товщиною 0.45 мм. Для того щоб не прогиналися та не вібрували жалюзі, для посилення, я під кожне жалюзі, на всю довжину, укладав профільну трубу. То при такій конструкції були свої проблеми. Це і те, що сама оцинковка дає відблиск і те, що вона тонкувата і гілки можуть погнути. Тому зараз я почав використовувати той же профіль 15х15 мм, але на жалюзі пускаю лист товщиною 1.5 мм. Це дало те, що жалюзі стали набагато міцнішими. Фарбую жалюзі поліуретановою фарбою, яка дуже стійка до подряпин, і до того ж вона напівматова, не так відблискує.

Хочу звернути увагу на даний виріб фермерів та сільгосппрацівників, можливо комусь прийде до душі. Також звертаю увагу на свої вироби. Це сидіння-ящик та інструментальний ящик-трансформер .

Під замовлення можу виготовити жалюзі під різну техніку та інших розмірів інструментальний ящик-трансформер.

Новости: Техника

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы