На Херсонщині вирощують альпійських кіз

Новости Агротехнологии На Херсонщині вирощують альпійських кіз
кіз

Добавлено:


У селі Мар’янівка Каховського району (Херсонщина) у сімейному господарстві “Агробізнес” вирощують альпійських кіз. Розводити елітну породу фермери почали два роки тому – придбали за кордоном 40 тварин, для цього взяли кредит у банку. Пише LANDLORD.

Для прийому потомства в альпійських кіз фермери викликали консультантів аж із Франції, у яких більш ніж 40 років стажу.  За словами генерального директора ТзОВ “Агробізнес” Едуарда Репілевського, приїзд іноземних експертів – не примха, а необхідність. Французькі колеги показують, як правильно перерізати пуповину, відгодувати козенят та грамотно роздоювати кіз.

“Від цього багато що важить, якщо хочемо “дотягнутися” до французьких надоїв у шість літрів молока на козу щодня. Від кваліфікованого догляду залежить, приміром, чи відповідатиме нормам рівень жирності й білку в молоці – а без цього і якісного сиру не отримати”, – ділиться фермер.

Зараз на фермі вже 186 дорослих тварин та 25 козенят. Потомство мешкає у відокремленому відсіку – де козенят годують за спеціальним режимом. Температура повітря у загороді – +20 градусів. Фермери вже заклали фундамент нового приміщення для племінних молочних кіз.

У планах – збільшити поголів’я до 600, щоб отримувати біля 3 тонн молока на добу, адже попит на продукцію росте. Козине молоко без лактози, на нього у дітей немає алергії. М’ясо кіз – дієтичне, без жиру. Також господарство виготовляє близько 30 сортів твердих сирів. Обладнання на українській фермі відповідає європейським стандартам.

Новости: Агротехнологии

все новости


Читайте также:

все актуальные материалы